Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

MALBEC DON DAVID RESERVE 2010, MICHEL TORINO, ARGENTINA

15.02.2016 15:25

    Do svého vinného archivu nechodím často. Ani nevím proč. Asi ve mně stále přežívá ta mylná domněnka, že čím déle tam ta vína, jež jsem tam v prapočátcích svého zájmu umístil, budou, tím lépe. Ano, ale jen v tom ohledu, že je budu pak rychleji vylévat coby nepoživatelná.  Dříve jsem tam totiž umísťoval různé láhve, doufaje, že se za pár let promění v poklady. Vína, o jejichž potenciálu jsem nyní více přesvědčen, tam plní police až poslední dobou. Po chvilkovém boji se svým svědomím jsem tedy odsud vybral Malbec Don David Reserve 2010 z argentinského vinařství Michel Torino. A dobře jsem udělal.

Celý příspěvek si můžete přečíst zde...

SCHAUWEINGARTEN - UKÁZKOVÁ VINICE

09.02.2016 09:39

     Před rakouským městysem Herrnbaumgarten, při příjezdu od hlavní silnice na Poysdorf, můžete navštívit Schauweingarten. Jedná se o ukázkovou vinici, kterou zde vybudoval klub místních vinařů jako turistikou "atrakci", aby si návštěvníci mohli prohlédnout a v příhodném vegetačním období i ochutnat rozdílné typy místních odrůd. Shlédnout tak můžete jak vypadá nejrozšířenější vinná réva zdejšího regionu Grüner Veltliner, Müller Thurgau, Welschriesling, Blauburger či Zweigelt, ale také u nás méně neznámé, např. Jubiläumsrebe, Roter Sylvaner či Brauner Veltliner
     Škoda jen času mé návštěvy, kdy réva ještě spočívala zimním spánkem a navíc pršelo. Ovšem všechno zlé je k něčemu dobré. Alespoň je důvod k další návštěvě:)

     Fotografie můžete shlédnout ve fotoalbu...
     

CHARDONNAY 2013 OLD MAN CREEK, SOUTH EASTERN AUSTRALIA

07.02.2016 08:01

     Kdož znáte prodejny oblečení Marks&Spencer,  asi víte, že jsou spojeny i s prodejnami potravin. Stojí za to je navštívit. Kromě potravin tam najdete i vcelku zajímavou nabídku vín z celého světa. Většina z nich (ne-li všechny) jsou připravovány výhradně pro celosvětový řetězec M&S. Občas tam lze najít vína se zajímavým poměrem "cena/výkon". S tím záměrem jsem do regálu sáhnul po australském Chardonnay, jež bylo v cenové akci, ale ne výprodejové.

     Celý příspěvek si můžete přečíst zde...

 

Premier Prix du Sommelier 28.1.2016 - fotografie

02.02.2016 08:10

     Něco málo fotografií z druhého ročníku sommeliérské soutěže Premier Prix du Sommelier, která se konala 28.1.2016 při příležitosti Galadegustace, jež pořádala firma Premier Wines&Spirits v noblestních prostorách paláce Žofín...
     V čem spočívá sommeliérská soutěž jsem psal v loňském roce a o loňském ročníku (přečíst můžete zde) a tak bych jen doplnil, že letošními třemi nejlepšími se stali Karel Baštinec (1.místo), Pavol Velič (2.místo) a Lukáš Benda (3.místo).
     Fotografie ke shlédnutí zde...

<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 >>