Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

Podzimní FALKENSTEIN

07.11.2015 22:57

     Pár podzimních obrázků z půvabné vinařské obce Falkensteinu, jež leží v severní části vinařské oblasti Weinviertel v Dolních Rakousích. Z hlediska vinařského byla tato obec kdysi velmi důležitou, neb zde sídlil tzv. horní úřad s kompetencí pro záležitosti ve všech otázkách týkajících se vinařství a to v prostoru mezi Vídní a Brnem.
     Jeho dominantu, již z hlavní silnice spojující Mikulov s Vídní vidoucí, tvoří stejnojmenný hrad, nyní zřícenina. Tu doporučuji, stejně jako celou vesničku s velmi příjemnou vinařskou uličkou Oagossn, k návštěvě.
      Fotografie můžete shlédnout zde...

Nabídka vinařství TAGWERKER v Hostinci u Vlachů - bílá vína

20.10.2015 19:57

     Hostinec u Vlachů v Jamném má rozšířenu nabídku vín. Od sousedů, z Rakouska. Pojďme si je tedy představit. 
     Tagwerker je menší, sympatické, rodinné vinařství, jež sídlí v obci Herrnbaumgarten ve vyhlášené rakouské vinařské oblasti Weinviertel. Rodina obhospodařuje 24 hektarů vinic a jejich roční produkce je okolo 10 000 lahví. Pojďme si tedy nyní blíže představit vína, která si v restauraci můžete objednat jak ke stolu, tak i zakoupit s sebou domů.
Celý příspěvek ke zhlédnutí zde...

Něco z říjnových vinohradů....

14.10.2015 13:12

     Pár fotografií z říjnových vinohradů z katastru největší vinařské obce u nás - Velkých Bílovic, pořízené v pondělí 12.10.2015. Bílé hrozny byly již většinou sklizené (i když občas ještě někde byly k vidění), modré odrůdy ještě většinou zdobily žloutnoucí keře nekonečných řádků. Vypadá to na velmi slibnou úrodu!
     Fotogalerie zde...

Seminář Víno & sýry 9.10.2015

09.10.2015 13:57

     Fotografie z přednášky Víno & sýry, tématicky zaměřené na sýry s ušlechtilou bílou plísní a ušlechtilou modrou plísní a praktickými ukázkami snoubení s víny, konané 9.10.2015 v Brně. Další z velmi kvalitních akcí, pořádaných Asociací sommeliérů ČR a skvěle vedených Ivo Dvořákem. Spousta nových poznatků, vědomostí a zkušeností. AS ČR se o své členy opravdu skvěle stará!
     Fotoalbum zde...

<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 >>