Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

Premier Prix du Sommelier 28.1.2016 - fotografie

02.02.2016 08:10

     Něco málo fotografií z druhého ročníku sommeliérské soutěže Premier Prix du Sommelier, která se konala 28.1.2016 při příležitosti Galadegustace, jež pořádala firma Premier Wines&Spirits v noblestních prostorách paláce Žofín...
     V čem spočívá sommeliérská soutěž jsem psal v loňském roce a o loňském ročníku (přečíst můžete zde) a tak bych jen doplnil, že letošními třemi nejlepšími se stali Karel Baštinec (1.místo), Pavol Velič (2.místo) a Lukáš Benda (3.místo).
     Fotografie ke shlédnutí zde...

RULANDSKÉ MODRÉ VÝBĚR Z HROZNŮ 2011, Šlechtitelská stanice vinařská, Velké Pavlovice

27.01.2016 08:20

     Původně jsem chtěl psát o jiném víně. Když jsem ovšem to nezmiňované po dekantaci nalil do sklenky a započal hodnocení, objevil jsem „cosi špatného ve vůni vinné“. Pro jistotu byla  po ruce druhá láhev toho samotného. Bohužel, i v ní to bylo. A tak jsem potřeboval srovnání s vínem co nejpodobnějším. Naštěstí bylo ve sklepě Rulandské modré ve výběru z hroznů roč. 2011 ze Šlechtitelské stanice vinařské z Velkých Pavlovic. A nakonec to tedy dopadlo tak, že se chuťové pohárky na jazyku a prsty na klávesnici roztančily kolem něj. Nu což, i špatné víno je zkušenost.

Celý příspěvek si můžete přečíst zde...

CABERNET SAUVIGNON VERNUS 2009, Colchagua Valley, Chile

23.01.2016 09:22

        Je zima, čas červených vín, praví se. Jistě, má to něco do sebe. Zvláště, když je zapotřebí redukovat zásoby a dělat místo na vína nová. Žádný sklep není nekonečný, bohužel. Nebo spíš bohudík. Cabernet Sauvignon „Vernus“ 2009 z vinařství Santa Helena, jež sídlí v Chile v Colchagua Valley, bylo zpola zapomenutým vínem a zpola zkouškou, zda-li 6, resp. 7 let vínu prospěje, či uškodí.

        Celý příspěvek ke shlédnutí zde...

Degustace v kavárně Muzea města Tišnova 15.1.2016

21.01.2016 18:57

     Byla to výzva. Ještě dva dny před pátkem 15.1. jsem měl dilema – jít do divadla na Mandragoru N. Machiavelliho nebo do práce, za svými hosty do Hostince u Vlachů. Jak praví vousaté pořekadlo: dva se perou a třetí se směje. Zvítězila degustace. Nikoliv pasivní, kde bych naslouchal, degustoval a něco nového se dozvěděl, ale aktivní, kde jsem naléval, povídal, odpovídal, reagoval a…možná se toho dozvěděl ještě mnohem víc.
Celý příspěvek si můžete přečíst zde...
Fotografie od Michala Beneše si můžete prohlédnout zde...

<< 26 | 27 | 28 | 29 | 30 >>