Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

POZVÁNKA NA KRÁLOVSKÉ KOŠTY VÍN

28.08.2019 11:48

    Z nedávné účasti na hodnocení soutěže KRÁL VÍN České republiky z Ostravy Vás zvu na Královské košty – degustace 300 nejlepších vín Čech a Moravy, které se konají napříč celou Českou republikou. Více info zde.
Tož dondite!

NABÍDKA VÍN ROČNÍKU 2018 Z WEINGUT TAGWERKER

15.08.2019 21:00

    Dovoluji si Vám představit pět nových vín ročníku 2018 z rakouského rodinného vinařství Tagwerker, jež jsou k dostání v Hostinci u Vlachů v Jamném k objednání ke stolu tak i ke koupi s sebou domů:
- GRÜNER VELTLINER "TAGI", 
- WEINVIERTEL DAC,
- RIESLING,
- GEMISCHTER SATZ,
- CHARDONNAY.

    Na začátku si budete moci přečíst něco o velmi zajímavém ročníku 2018 z hlediska počasí. Poté ke všem vínům naleznete mimo jiné aromatický i chuťový profil, ale zejména k čemu a k jaké příležitosti a společnosti se konkrétní víno hodí. Ostatně to je tajemství onoho šestého smyslu, dle kterého si vína také vybírame :)

    Celý příspěvek nalezete zde...

PŘÍJEMNÝ SPOLEČNÍK NA PODVEČERNÍ TERASU - WELSCHRIESLING 2018, GUT KELLERSTÖCKL

28.05.2019 18:11

    Vína z vinařsví Gut Kellerstöckl Horsta Schucerta a jeho rodiny z vinařské obce Ketzelsdorf máme již více jak rok v nabídce Hostince u Vlachů. Tam si jeho vína můžete objednat jak ke stolu, tak i zakoupit s sebou domů. Jezdíme si pro něj osobně a aktuální nabídku vždy vybereme dle degustace. Jeho Welschriesling 2018 je jedním z adeptů na zařazení do nabídky a tak se na něj pojďme blíže podívat.

    Celý příspěvek si můžete přečíst zde...

 

 

HODNOCENÍ PIWI ODRŮD 24.5.2019

27.05.2019 14:10

    V pátek 24.5. se v Šardicích uskutečnilo hodnocení PIWI odrůd. Zkratka PIWI pochází z německého „pilzwiderstandsfähige Rebsorten“ a jedná se o skupinu odrůd, speciálně vyšlechtěných k odolnosti proti houbovým chorobám či napříkad jarním mrazíkům. Neznámější odrůdou z této skupiny je Hibernal, jehož obliba v současnosti rychle roste. Ten jsme ovšem v hodnotící komisi neměli (ten měli sousedé u vedlejšího stolu). Naše skupina posuzovala odrůdy Johhaniter, Merzling, Jutrzsenka a Muscaris. Velmi zajímavé hodnocení vín, která nyní třeba tak rozšířena a známá nejsou, ale v budoucnu...kdo ví?

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>