Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

VEČER S VÍNEM 5.4. - FOTOGRAFIE

09.04.2019 11:47

    Díky za návštěvnost, příjemnou atmosféru, zvídavé dotazy a milou společnost všech přítomných na dalším Večeru s vínem, tentokrát na téma "porovnání ročníků 2017/2018"!
    Kdo včas rezervovali svá místa v muzejní kavárně v Tišnově,​ mohli během pátečního večera ochutnat na 11 bílých vín, z nichž 10 vín bylo stejné odrůdy, ovšem jiného ročníků. Od Stanislava Mádla to byl Ryzlink vlašský a Tramín červený, od rakouského Weingut Tagwerker​ pak Riesling, Grüner Veltliner a Chardonnay. Jako bonus na závěr byla hostům představena specialita Gemischter Satz.
    Vzhledem k velkému zájmu zvažujeme o zopakování této degustace. Jakmile se objeví vhodný termín, budu včas varovat! :)
    Kompletní fotogalerii naleznete na tomto odkazu. Foto: Michal Juříček.

    

30 VÍN MODRÝCH HOR - HODNOCENÍ

09.04.2019 11:37

    V úterý 2.4. proběhlo hodnocení soutěže "30 vín Modrých Hor" v penzionu André ve Velkých Pavlovicích, kde se sešlo celkem na 180 vín. Naše komise dostala k ohodnocení Ryzlinky vlašské, Veltlínky, Chardonnay a další bílé odrůdy. Trochu komornější, ale velmi příjemné hodnocení a fajn soutěž. Kdož by chtěl ochtutnat všechna soutěžní vína, může tak 27.4. na soutěžní přehlídce v sokolovně ve Velkých Pavlovicích. Více info na tomto odkazu.

PROŠKOLOVÁNÍ DEGUSTÁTORŮ 4.3.2019

08.03.2019 08:36

    Proškolování degustatorů 4.3.2019 v centru Excelence ve Valticích, organizované Národním vinařským centrem aneb pravidelné prozkušování schopností správně bodovat vína špičková, průměrná, podprůměrná a odhalovat vína špatná a vadná... Velmi přínosná a poučná akce!

DEGUSTACE A VÝBĚR NOVÝCH VÍN WEINGUT TAGWERKER ROČNÍKU 2019

27.02.2019 09:28

    V posledním únorovém týdnu jsme ochutnali bílá vína nového ročníku 2018 od Weingut Tagwerker z rakouského Herrnbaumgartenu, abychom se utvrdili v již zastoupených nebo zařadili nová do nabídky Hostince u Vlachů. A už nyní můžeme prozradit, že pár novinek nás velmi příjemně překvapilo a ty se již brzy na vinné kartě objeví! 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>