Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

MAJSTROVSTVÁ SOMMELIEROV SLOVENSKA 12.11.2018

15.11.2018 22:48

    Náročná, ale příjemná soutěž, perfektní organizace pod taktovkou prezidentky Asociace sommeliérov Slovenska Beáty Vlnkové.
    Základní kolo se skládalo z klasických disciplín: písemný test, slepá degustace vín, servis červeného vína. Semifinálová šestka se pak utkala v disciplíně rozeznání vín pouze dle vůně, což byla disciplína velmi náročná. Finálová trojka pak za účasti veřejnosti předvedla opět klasické disciplíny: servis vína, slepá degustace a poznání anonymního jídla a doporučení vína k němu.
    Fajn setkání s kolegy, na samotný závěr dne degustace vín z celého světa z portfolia firmy Wine Lovers Club, nové zážitky, vědomosti a inspirace. 
    Vítězem se stal trojnásobný mistr ČR Jakub Přibyl, druhým byl předloňský vítěz Gabriel Kollár a třetí Patrícia Bačová. Všem patří moje gratulace. Tak snad se uvidíme zase za rok :)
    Přehled cca 154 fotografií z celého mistrovství  zde , reportáž vč. rozhovoru s vítězem pak zde.

HODNOCENÍ SVATOMARTINSKÝCH VÍN 22.10.2018

02.11.2018 23:18

    V pondělí 22.10. proběhlo hodnocení vín, která usilují o známku Svatomartinské. V naší komisi Müllerky, rosé z Zweiglu a Modrého Portugalu a červené taky z Portugalu - celkem 38 vín. Ve všech komisích dnes pak celkem přes 300 vín. Některá moc pěkná...a některá bohužel známku nedostanou.

RULANDSKÉ BÍLÉ 2015 A TRAMÍN ČERVENÝ 2017, VÝBĚRY Z HROZNŮ OD KAMILA PROKEŠE

24.09.2018 12:31

    Dovolte, abych po krátké odmlce pokračoval v představení rozšířené nabídky vín v našem portfoliu. V posledních příspěvcích jsme si představili několi vín Ericha Machherndla z rakouského Wachau odrůd Grüner Vetliner a Riesling. Nyní se vrhneme zpět do moravských luhů a hájů, respektive vinic. KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ a jeho Rulandské bílé 2015 a Tramín červený 2017, obojí ve výběru z hroznů. A že bylo o čem psát! :)

    Celý příspěvek k přečtení zde...

Seminář IKONICKÁ VÍNA: JAK JE STVOŘIT?

24.09.2018 11:46

    Zajímavý seminář pořádalo Národní vinařské centrum v pondělí 17.9. v Centru Excellence ve Valticích: "IKONICKÁ VÍNA: JAK JE STVOŘIT?" byl vedený Dr. Liz Thach - Master of Wine a profesorkou z University of Sonoma v Kalifornii. Tématem byla filosofie tzv. "velkých vín", základy marketingu luxusního vína, analýza jakosti vína metodou BICLA a další informace, které opět otevíraly další obzory. Celá akce byla protnuta degustací špičkových vín z téměř všech světových vinařských oblastí. Velmi povedená akce!

 

 

 

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>