Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

DEGUSTACE VELTLÍN A RIESLING POKAŽDÉ JINAK 25.1. - FOTO

28.01.2019 07:54

    Něco fotografií z opakovaného pátečního Večera s vínem na téma VELTLÍN a RIESLING pokaždé jinak v kavárně tišnovského muzea. Report z první akce naleznete zde a kompletní fotogalerii zde.
Foto: Michal Beneš

 

 

HODNOCENÍ "PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN" 24.1.2019

27.01.2019 09:20

    První letošní hodnocení v rámci soutěže Promenáda červených vín, organizovaná spolkem vinařů Víno z Velkých Pavlovic s odborným dohledem Unie Enologů ČR, proběhlo ve Valticích 24.1.2019. V naší komisi převážně Merloty a Pinot Noir nebo-li Rulandy modré. A zvláště v nich celkem často objevovala vína velmi, velmi pěkná.

SAUVIGNON 2017 A RYZLINK RÝNSKÝ 2016, POZDNÍ SBĚRY OD KAMILA PROKEŠE

18.01.2019 08:30

    Už hodně vody (vína) uplynulo od posledního příspěvku. Inu, nový rok je tu a s ním samozřejmě i nějaké to předsevzetí. Třeba více psát o vínech. Tak to pojďme rychle využít, než zase opadne.  Dovolte tedy, abych pokračoval v představení vín Kamila Prokeše z Velkých Němčic. V předchozím příspěvku jsme si představili jednak jeho jako velmi činorodou osobu a samozřejmě také jeho vinařství. Taktéž proběhlo bližší seznámení s dvěma jeho víny, konkrétně Rulandským bílým 2015 a Tramínem červeným 2017 ve výběru z hroznů. A nyní nadešel čas na Sauvingon v ročníku 2017 a Ryzlink rýnský 2016, obé v pozdním sběru.

    Celý příspěvek k přečtení zde...

PÁTEK 25.1.2019 - VEČER S VÍNEM: VELTLÍN A RIESLING POKAŽDÉ JINAK - OPAKOVANÁ AKCE

17.01.2019 17:48

     V listopadu minulého roku jsme o tuto degustaci zaznamenali větší zájem, než jsme dokázali uspokojit. Bylo nám líto, že ne na všechny se dostalo, neb kapacita je omezena. A tak jsme se rozhodli akci zopakovat.
   Páteční večer 25.1. 2019 se tedy znovu blíže podíváme, ale hlavně ochutnáme VELTLÍN A RIESLIG POKAŽDÉ JINAK! ....s podtitulem není veltlín jako veltlín a není riesling jako riesling :)

      Připraveno bude opět 8 vín - čtyři veltlíny zelené a čtyři rieslingy z moravských a rakouských vinic. Na všech vínech si ukážeme typické vlastnosti dané oblasti. Připravena bude i videoprojekce krajů, odkud jednotlivá vína pocházejí. Taktéž si povíme a ukážeme jak odhadnout původ vína a co vše může prozradit vzhled a vůně před tím, než víno ochutnáme. A určitě zazní ještě další zajímavé informace z rozmanitého světa vín :)
     Rezervace míst jsou stále ještě možné na tel: 777506019 nebo e-mailu muzeum@kulturatisnov.cz. Těším se s Vámi na setkání!

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>