Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

POUR FÉLICITER 2020

18.12.2019 21:43

Ať se Vám příští rok nestane nic, co by nevyřešila sklenice vína! :)
Vše nejkrásnější do roku 2020.

Osudy zapomenutých lahví - CHARDONNAY 2012 PS Barrique od St. Mádla

05.12.2019 10:10

    Dvě láhve tohoto Chardonnay r.2012 v pozdním sběru na barrique od Stanislav Mádl - Váš vinař zabíraly bůhví proč několik let ve vinotéce místo. Nevím, na co jsem čekal, není to nic určeného na archiv. Jaké ovšem nastalo při otevření překvapení! Víno ještě stále krásně  drželo styl, bylo svěží, plné, vyzrálé a ač jsem usilovně hledal nějaký znak stárnutí...fakt nic. Na můj vkus tam bylo trochu víc dřeva, tím pádem lehce nevyvážené, ale rozhodně to nebylo nic, co bych, vzhledem k jeho věku a původu, výrazně vytkl.

    A co s tou druhou lahví? Víno už několik let není v nabídce a kdoví, jestli ještě někde vůbec je. Nejprve jsem navrhoval Jakubovi Mádlovi, že ji přechutnáme spolu až pojedu kolem, ale pak jsme se domluvili, že ji tam nechám do r.2022 a zkusíme jí dopřát desetileté výročí. Myslím, že na to ještě bude mít! 

 

Brožurka "JAKÁ VÍNA K ČEMU PÍTI"

05.12.2019 10:04

    Dlouho jsem měl v hledáčku tuto brožurku ve slušném stavu a hlavně za rozumný peníz, neboť se jich zachovalo jen velmi, velmi málo. Je z roku 1931.
    Kromě tehdejšího sortimentu a zajímavého ceníku vín firmy JOS. OPPELTA SYNOVEC obsahuje i doporučení vín k různým pokrmům a taktéž půvabné rady, kterak vína vybírat a pít, např.: "Nedopusťte, aby Vaše vína překročila věk, který ničí jejich rozkošné vlastnosti. Pijte je, když jsou dobrá, než ztratila své čerstvosti a síly. Vzpomeňte si, že víno je k tomu, aby se pilo, jako žena, aby byla milována; využitkujte svěžesti jejího mládí nebo nádhery její zralosti, nečekejte její sešlosti."

FOTOREMINISCENCE NA VEČER S VÍNEM 22.11.

05.12.2019 09:52

    Páteční degustace s názvem "SUCHÉ NEBO SLADŠÍ?" v Muzeum města Tišnova.
    Připravil jsem španělská šumivá vína - Cava od Jaume Serra a vína od Gut Kellerstöckl - Familie Schuckert, Weingut Tagwerker, Stanislav Mádl - Váš vinař, Kamil Prokeš vinařství a Vinařství Altenberk Vini. Každé v jiné kategorii zbytkového cukru a lehce rozdílného zpracování tak, aby si každý mohl vyzkoušet, co ho nejvíce oslovuje.
    Další degustace bude pravděpodobně na přelomu ledna/února a po delší době se objeví vína červená!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>