Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

ŠKOLENÍ - VADY A CHOROBY VÍN

05.11.2019 17:52

     4.11. uspořádalo Národní vinařské centrum další ze svých školení pro certifikované degustátory na téma: Nedostatky, vady a choroby vín pro vedením prof. Balíka bylo velmi poučné. V 26 vzorcích bylo připraveno spektrum nejčastějších vad v různých intenzitách a následné diskuse o příčinách a šancích na nápravu byly neméně zajímavé.

MAJSTROVSTVÁ SOMMELIEROV SLOVENSKA 28.10.2019

30.10.2019 11:28
    Fajn soutěžení, super kolegové a bezchybná organizace na mezinárodním Slovenském mistrovství sommeliérů. Gratulace Kamilu Prokešovi k vítězství a Libuše Vrbové ke krásnému druhému místu!
    Na poslední fotografii "moravská větev" :)
  

PÁTEK 4.10. - VEČER S VÍNEM: TAJEMSTVÍ POSLEDNÍCH ROČNÍKŮ

25.09.2019 11:22

    Ochutnávka, která se už nebude (a ani nemůže) opakovat! Pojďme se společně cestovat časem do minulosti prostřednictvím rakouských vín. Pět ročníků (2014-2018) v odrůdách Chardonnay a Riesling od jednoho vinaře!

    Mají potenciál zrát? Jak se vyvinula? A jak se do nich promítlo tehdejší počasí? Vše se dozvíte. Nebude chybět ani tradiční projekce fotografií jak konkrétních vinic, tak i dalších zajímavostí, co se těchto vín týká. Navíc, jak již avizujeme, tato degustace se už ani nemůže opakovat, neb z minulých ročníků se jedná o jednu, poslední láhev. Proto je počet míst omezen a doporučujeme neváhat s rezervací!

    Degustace v Kavárně muzea města Tišnova. Rezervovat místa můžete na tel.: 777506019 nebo e-mailu  muzeum@kulturatisnov.cz  .

Těším se s Vámi na viděnou! 

PÁTEK 20.9.: DEGUSTACE GRÜNER VELTLINER vs. VELTLÍN ZELENÝ V PĚTI ROČNÍCÍCH

13.09.2019 13:40

    Nebude ten večer víc odrůd? Ne.
Nebude to na jedno brdo? Ne.
Nebude to nuda? Ne.
Bude se ta degustace ještě někdy opakovat? Ne.
Mám tedy přijít? ANO!


     Dovolte, abychom Vás pozvali na lehce neobvyklou degustaci. Vyjma ročníku 2014 Vám vždy vedle sebe postavíme zástupce moravského a rakouského Veltlínu zeleného v ročnících 2015, 2016, 2017 a 2018. Nebude se jednat o souboj, ale spíše o zajímavé srovnání. To vše bude doprovázeno náhledem do daného ročníku z hlediska počasí a všech dalších okolností, které vinnou révu i víno samotné formovaly. Nebude chybět i promítání fotografií jak konkrétních vinic, tak i dalších zajímavostí, co se těchto vín budou týkat. Navíc - tato degustace se už nebude (a vlastně už ani nemůže) opakovat, neb z minulých ročníků se jedná o jednu, poslední láhev :)
     No a co ta magnumka veltlínu uprostřed? Jak je psáno v pozvánce, ta na závěr večera poslouží jednomu dobrému účelu, který prozradíme až přítomným účastníkům, neb zastáváme názor, že z některých věcí by se reklama dělat neměla.
     Těšíme se na Vás v pátek 20.9. v 19.00hod. Bude to stát za to! Nezapomeňte si rezervovat místa.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>