Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

PÁTEK 4.10. - VEČER S VÍNEM: TAJEMSTVÍ POSLEDNÍCH ROČNÍKŮ

25.09.2019 11:22

    Ochutnávka, která se už nebude (a ani nemůže) opakovat! Pojďme se společně cestovat časem do minulosti prostřednictvím rakouských vín. Pět ročníků (2014-2018) v odrůdách Chardonnay a Riesling od jednoho vinaře!

    Mají potenciál zrát? Jak se vyvinula? A jak se do nich promítlo tehdejší počasí? Vše se dozvíte. Nebude chybět ani tradiční projekce fotografií jak konkrétních vinic, tak i dalších zajímavostí, co se těchto vín týká. Navíc, jak již avizujeme, tato degustace se už ani nemůže opakovat, neb z minulých ročníků se jedná o jednu, poslední láhev. Proto je počet míst omezen a doporučujeme neváhat s rezervací!

    Degustace v Kavárně muzea města Tišnova. Rezervovat místa můžete na tel.: 777506019 nebo e-mailu  muzeum@kulturatisnov.cz  .

Těším se s Vámi na viděnou! 

PÁTEK 20.9.: DEGUSTACE GRÜNER VELTLINER vs. VELTLÍN ZELENÝ V PĚTI ROČNÍCÍCH

13.09.2019 13:40

    Nebude ten večer víc odrůd? Ne.
Nebude to na jedno brdo? Ne.
Nebude to nuda? Ne.
Bude se ta degustace ještě někdy opakovat? Ne.
Mám tedy přijít? ANO!


     Dovolte, abychom Vás pozvali na lehce neobvyklou degustaci. Vyjma ročníku 2014 Vám vždy vedle sebe postavíme zástupce moravského a rakouského Veltlínu zeleného v ročnících 2015, 2016, 2017 a 2018. Nebude se jednat o souboj, ale spíše o zajímavé srovnání. To vše bude doprovázeno náhledem do daného ročníku z hlediska počasí a všech dalších okolností, které vinnou révu i víno samotné formovaly. Nebude chybět i promítání fotografií jak konkrétních vinic, tak i dalších zajímavostí, co se těchto vín budou týkat. Navíc - tato degustace se už nebude (a vlastně už ani nemůže) opakovat, neb z minulých ročníků se jedná o jednu, poslední láhev :)
     No a co ta magnumka veltlínu uprostřed? Jak je psáno v pozvánce, ta na závěr večera poslouží jednomu dobrému účelu, který prozradíme až přítomným účastníkům, neb zastáváme názor, že z některých věcí by se reklama dělat neměla.
     Těšíme se na Vás v pátek 20.9. v 19.00hod. Bude to stát za to! Nezapomeňte si rezervovat místa.

VINAŘSTVÍ MIKULICA Z VELKÝCH PAVLOVIC NOVĚ V NABÍDCE!

28.08.2019 12:17

    Dovoluji si Vám představit novinku v naší nabídce - VINAŘSTVÍ MIKULICA! Již nyní jsou vybraná vína k dostání Hostinci u Vlachů v Jamném k objednání ke stolu tak i ke koupi (dle spec. ceníku) s sebou domů:

- Müller Thurgau r.2018, kabinetní, suché
- Veltlínské zelené r.2018, pozdní sběr, suché
- Frankovka rosé r.2017, pozdní sběr, suché
- Svatovavřinecké rosé r.2017, pozdní sběr, polosladké,
- Frizzante blanc r.2018, polosladké, (na obrázku mylně rosé)
- Modrý Portugal r.2018, jakostní, suché.

    V příspěvku Vám představíme Vinařství Petra Mikulici trochu blíže a poté se vrhneme všemi pěti smysly na nabízená vína. Představíme aromatický i chuťový profil a taktéž k čemu a k jaké příležitosti či společnosti se konkrétní víno hodí. Každé víno má svoji úlohu a své místo. Vivat rozmanitost! :)

    Celý příspěvek ke shlédnutí zde...

JAK BUDE ASI VYPADAT ROČNÍK 2019 V RAKOUSKU?

28.08.2019 11:49

    Podle zprávy z Austrian Wine Marketing Board se rakouští pěstitelé se těší na dobrý ročník s plnou vyzrálostí. V porovnání s velkým výnosem v roce 2018 je očekáváno průměrných přibližně 2,4 milionu hektolitrů, což je v podstatě průměr. Po loňské rekordně brzké sklizni začne tentokrát hlavní sběr v polovině září. Takto shrnul očekávání Johannes Schmuckenschlanger, prezident Asociace rakouských pěstitelů výhled na rok 2019.
    Jak to tedy s ročníkem 2019 vypadá?
    Vývoj vegetačního cyklu ukazuje na vyzrálý ročník. V důsledku suchého období po květenství v červnu a červenci jsou bobule o něco menší, což mluví ve prospěch vysoké aromatiky u některých odrůd. Vzhledem k pozdějšímu vyzrávání a normálnímu, mírně chladnějšímu období, očekávají vinaři vyšší koncentraci cukru a také dostatečné kyseliny. Ročník 2019 by tak měl nabízet velmi harmonická a pěkně vyvážená vína.

Kompletní zprávu v němčině naleznete zde...
Foto: MiK, vinice Johannesbergen v Herrnbaumgartenu 20.8.2019

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>