Vážení přátelé,
    vítejte na mých osobních stránkách, věnovaných zejména vínu. Předem upozorňuji, abyste zde nehledali odborné články. Spíše Vás zde budu seznamovat s různými vyzkoušenými víny, hodnoceními, zážitky z degustací, postřehy či reporty z akcí...
    Stránky by měly být počtením k uvlonění, k relaxaci, pobavení, ale třeba i načerpání inspirace... Každopádně se dobře bavte a nezapomeňte - život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína!

      

Co je nového?

POZVÁNKA NA VEČER S VÍNEM 22.11.

14.11.2019 17:51

    Dovolte, abych Vás pozval na další Večer s vínem, který se uskuteční v pátek 22.11. opět v kavárně Muzea města Tišnova (Müllerův dům, Jungmannova ul.).
Téma: SUCHÉ NEBO SLADŠÍ?
    Toto věčné dilema se pokusíme rozlousknout na tomto večeru, kdy si vedle sebe dáme několikero vín stejné odrůdy s rozdílným zbytkovým cukrem a....ochutnáme. Portfolio večera budou tvořit vína moravská a rakouská. Samozřejmě si o zbytkovém cukru ve víně něco povíme a taktéž nebude chybět ani charakteristika a stručná historie odrůd těch vín, která budeme mít před sebou. Prostě zase nějaká porce informací a zajímavostí navíc :) Možná se ukáže, že milovníkům sladších vín suchá zase tolik nevadí a naopak - milovníci suchých vín "vezmou na milost" vína s vyšším zbytkovým cukrem.

Kouzlo je totiž v celkové harmonii! :)

    Začátek v 18.00hod. a rezervace můžete hlásit na tel: 777 506 019 nebo e-mailem:  muzeum@kulturatisnov.cz. Případně i u mne. Cena degustace 250,-Kč. Počet míst omezen!


Těším se na Vás!

ŠKOLENÍ - VADY A CHOROBY VÍN

05.11.2019 17:52

     4.11. uspořádalo Národní vinařské centrum další ze svých školení pro certifikované degustátory na téma: Nedostatky, vady a choroby vín pro vedením prof. Balíka bylo velmi poučné. V 26 vzorcích bylo připraveno spektrum nejčastějších vad v různých intenzitách a následné diskuse o příčinách a šancích na nápravu byly neméně zajímavé.

MAJSTROVSTVÁ SOMMELIEROV SLOVENSKA 28.10.2019

30.10.2019 11:28
    Fajn soutěžení, super kolegové a bezchybná organizace na mezinárodním Slovenském mistrovství sommeliérů. Gratulace Kamilu Prokešovi k vítězství a Libuše Vrbové ke krásnému druhému místu!
    Na poslední fotografii "moravská větev" :)
  

PÁTEK 4.10. - VEČER S VÍNEM: TAJEMSTVÍ POSLEDNÍCH ROČNÍKŮ

25.09.2019 11:22

    Ochutnávka, která se už nebude (a ani nemůže) opakovat! Pojďme se společně cestovat časem do minulosti prostřednictvím rakouských vín. Pět ročníků (2014-2018) v odrůdách Chardonnay a Riesling od jednoho vinaře!

    Mají potenciál zrát? Jak se vyvinula? A jak se do nich promítlo tehdejší počasí? Vše se dozvíte. Nebude chybět ani tradiční projekce fotografií jak konkrétních vinic, tak i dalších zajímavostí, co se těchto vín týká. Navíc, jak již avizujeme, tato degustace se už ani nemůže opakovat, neb z minulých ročníků se jedná o jednu, poslední láhev. Proto je počet míst omezen a doporučujeme neváhat s rezervací!

    Degustace v Kavárně muzea města Tišnova. Rezervovat místa můžete na tel.: 777506019 nebo e-mailu  muzeum@kulturatisnov.cz  .

Těším se s Vámi na viděnou! 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>