22.5.2019 SEMINÁŘ: APELACE - DŮVĚRA V TERROIR?

27.05.2019 14:03

    V rámci vinařské soutěže Co chutná mladým 2019, pořádané sdružením Mladí vinaři se ve středu 22.5. konala zajímavá EnoKonference: "Apelace - důvěra v terroir?".
    Své příspěvky přednesli Heinz Frischengruber ze známého rakouského vinařství Domäne Wachau, Manuel Brixius z německého vinařství Weingut Brixius, Borbála Olahné Horváth z maďarské Szent István University a Moravu zastupoval Jan Stávek z Víno J. Stávek.
    Heinz Frischnegruber představil oblast Wachau, její historii, tradici a jedinečnost. Vyzdvihoval zejména důležitost zachování co nejpřirozenějšího projevu tamních vín tak, aby se v nich maximálně odrážela unikátnost vyhlášené oblasti.
    Manuel Brixius poté představil německý klasifikační systém VDP, jeho přínos pro spotřebitele a důležitost v rozeznávání jednotlivých kvalitativních úrovní vín.
    Paní Horváth poté navázala klasifikačním rozdělením vín maďarských, regulace v označování původu a odlišnosti a jedinečnosti jednotlivých maďarských oblastí.
    Vzhledem k návaznosti další akce jsem už bohužel nestihl příspěvek Honzy Stávka, na kterého jsem se velmi těšil. Snad se mi podaří jeho povídání někde sehnat.
    Spoustu zajímavých informací zaznělo a zajímavá vína ochutnána. Výborný počin Mladých vinařů. Jen tak dál!