AUF TOUR, ON TOUR...PROSTĚ NA TURNÉ

06.03.2016 17:44

    Turné pořádají hudební skupiny, když představují nové CD. Mohou je absolvovat spisovatelé, když představují svoji novou knihu. A na turné mohou vyjet i třeba politikové, to když obvykle představují, v době předvolební, svůj program. Na turné ovšem jezdí i vinařské oblasti a regiony. A to když propagují svá vína a krásy svého kraje. Měl jsem to štěstí se dvou zastávek „tour“ v uplynulém týdnu účastnit.

    WEINVIERTEL DAC AUF TOUR je název „turné“, jež má za cíl propagovat rakouský vinařský region Weinviertel a zejména jeho vína. Turné má celkem pět zastávek (Wien, Salzburg, Linz, Götzis a München) a vše startovalo v rakouském hlavním městě a přímo v jeho srdci – nádherných prostorách císařského paláce Hofburg. Přes 160 vinařů prezentovalo ve třech sálech a jedné zimní zahradě svá vína. Těch bylo vskutku požehnaně, ovšem jak již název Weinviertel DAC může znalejším konzumentům napovídat, jedná se také o označení typického vína daného regionu. A do tohoto zatřídění v této oblasti spadá pouze – Grüner Veltliner. Ano, chápete správně. Nic jiného na této degustaci k ochutnání nebylo. Akce by se též dala nazvati „Veltlín kam se podíváš“. Pro konzumenta zvyklého na širokou paletu výběru „od Müllerky po šeďák“ by to byl zřejmě šok a degustace by pro malou pestrost skončila u třetího či čtvrtého vinaře. Oblast Weinviertel je ovšem Veltlínem zeleným vyhlášena, je to vlajková loď tamních vinařů a přesto, že se jedná o jednu odrůdu se striktně danými pravidly výroby pro označení DAC, jejich rozdíly jsou úžasné. Různé polohy či stáří vinic, odlišná podloží, preciznost při pěstování, sklizni či zpracování – to tvoří různobarevnou paletu, lišící se sice v nuancích, ale držících si jeden styl a kvalitu. Někteří vinaři prezentovali pouze jedno víno, jiní dvě či tři varianty. Většinou se jednalo o základní veltlín zvaný Classic a další veltlíny se lišily dle názvu vinice, odkud pocházely hrozny pro jeho výrobu.    

V drtivé většině byla prezentována vína ročníku 2015. Ročníku, o kterém i laikové a o víno se do detailu nezajímající slyšeli, že to má být ročník velmi nadprůměrný. Musím potvrdit, že prezentovaná vína, alespoň co se „weinviertelských“ veltlínů týká, jsou opravdu velmi podařená a spotřebitelé se mají na co těšit. Výjimku tvořily tzv. rezervy či riservy, což jsou vína starších ročníků, většinou 2009-2012, u nichž byla ve vůni i chuti znát lahvová nazrálost či zrání v dubovém sudu. Jsou plnější, náročnější a specifická. Velmi se tak odlišují od suchých, svěžích a šťavnatých veltlínů ročníku 2015.

    Přítomní vinaři samozřejmě nevyrábějí ve svých vinařstvích pouze veltlíny. Nalezneme u nich i Sauvignony, Chardonnay, Rieslingy, z červených Blauburgery, Zweigely či Cabernet Sauvignony. Ovšem Grüner Veltliner je to, čím si razí cestu do vinařského světa. Na něm má celý region již několik let postaven svůj cestovní ruch, marketing a pověst. A to se mi na nich líbí!
Další fotografie z Weinviertel DAC auf tour naleznete ve fotoalbu...

    Region, jež se svojí prezentací vyjel za hranice svého státu, byla italská oblast Friuli – Venezia Giulia s názvem „FRIULANO ON TOUR“. Tato akce byla o poznání komornější jak do počtu prezentujících se vinařství  i charakterem místa. Což ale nelze v žádném případě vyčítat, neboť jen málo prostor snese srovnání s vídeňskými císařskými sály. Příjemné, a hlavně osvědčené prostředí salónků pražského hotelu Hilton pro tyto účely postačovalo dokonale.  

    Vzhledem k severovýchodní poloze tohoto italského regionu se ve „friulántských“ vínech výrazně odráží rakousko-slovinský charakter. I zde zasáhla svým ničivým způsobem na vinicích fylloxera, nebo-li mšička révokaz a až do poloviny minulého století zapříčinila úpadek tamního vinařství. Region nabral druhý dech až v 70. letech, kdy se začala vyrábět vína pomocí moderních technologií za účelem tehdejšího trendu aromatických vín. V 90. letech pak zaznamenala Friuli – Veznezia Giulia velký rozvoj zejména díky „módní“ odrůdě a poptávce po Pinot Grigio, u nás známé jako Rulanské šedé.

 

    Velmi přínosnou součástí prezentačního programu byla i řízená degustace typických odrůd této severovýchodní oblasti vedená velmi zkušenou sommeliérkou Klárou Kollárovou. Ta představila region, jeho specifika, jednotlivé odrůdy a při této příležitosti byla k degustaci připravena dvě šumivá vína, čtyři bílá a dvě červená. Z těch i u nás známých odrůd bylo možné ochutnat např. Sauvignon či již zmiňovaný Pinot grigio. Z regionálních např. Ribollu, Friulano, Malvasiu a z červených např. Refosco či Schioppettino.

    Následně bylo možné navštívit všech 15ti vinařů a seznámit se s jejich produkcí. U jednotlivých stolků s víny nebyly přítomny žádné hostesky, nýbrž lidé s vinařstvími spjati, neboť drtivá většina z nich se prezentovala za účelem navázání kontaktů a následného importu do České republiky. Pro představu o pestrosti - zastoupena byla vinařství produkující „jen“ 20tis. lahví s 10ti hektary vinic, až po firmy, jejichž roční objem činí 650tis. lahví a starající se o 135 hektarů.  Jestli budete mít příležitost cestovat přes nebo přímo do tohoto italského regionu, rozhodně se tam zastavte a ochutnejte místní produkci jako mezinárodních tak regionálních odrůd. Mě osobně oslovila příjemná, nekomplikovaná, svěží, aromatická  šumivá vína z odrůdy Ribolla gialla či červené Refosco z vinařství Le Favole, jež i v ročníku 2011 se jeví stále jako mladé, živé s velmi patrnou tříslovinou, předurčující jeho další zrání a vývoj, ovšem k pití vhodné již nyní.

Byť byly obě akce co do velikosti značně rozdílné (ta rakouská cca 10x větší), velmi podobné si byly svým názvem a tím dostávaly i svému poslání a charakteru - nabídnout svá charakteristická, specifická, signifikantní vína a zviditelnit, ukázat přednosti a propagovat svůj region. Nemalou měrou a jedním z důležitých atributů bylo samozřejmě i navázání nových či utužení starých obchodních kontaktů. Z osobního pohledu mi byly obě akce velmi sympatické nejen svým přínosem a obohacením, ale i takovou maličkostí, jako že jsem za celou dobu pobytu nepotkal hostů, znatelněji jevících známky únavy pod vlivem alkoholu. Ano, zřejmě byl příčinou charakter oněch akcí – u té rakouské spíše společensko-obchodní, u té italské více obchodní. Ale přesto bylo příjemné býti ve společnosti a prostředí, kde je spíše vyhledávána kvalita, než touha být ovládán kvantitou.

Další fotografie z Friulano on tour naleznete ve fotoalbu...