CHARDONNAY A SAUVIGNON BLANC 2016, WEINGUT TAGWERKER

16.07.2017 10:04

    Když se řekne Rakousko, vínomilci se vybaví Grüner Veltliner či Riesling, z červených Zweigeltrebe, případně Blaufränkisch. Ale co třeba Chardonnay či Sauvignon Blanc? Ano, ty tam nedominují a už vůbec nejsou signifikantními pro naše 

jižní sousedy. Přesto tam jsou a nemusejí být vůbec špatná. A mají dokonce svůj typický „rakouský“ charakter. Pojďme se blíže podívat na tyto dvě odrůdy, zejména na to, jaké víno z nich umí udělat Markus Tagwerker ze stejnojmenného vinařství, sídlícího nedaleko za moravskými hranicemi v městysi Herrnbaumgarten.

    Chardonnay je odrůdou pocházející z Francie a pravděpodobně vznikla volným křížením Rulandského šedého a odrůdy Heunisch. Je osmou nejrozšířenější odrůdou na celém světě s cca 175 tisící hektary. V Rakousku této  odrůdě náleží šestá příčka v žebříčku nejpěstovanějších bílých odrůd s 5% plochy „bílých“ vinic (u nás je to podobné - příčka sedmá s asi 7,4%).

    Chardonnay ročníku 2016 z vinařství Tagwerker je v delší úzké láhvi, tzv. asaské flétně (Flûte d´Alsace), uzavřené šroubovým uzávěrem. Barva je čistá, průzračná, světle slámově žlutá se zelenkavými odlesky a dobrou viskozitou. V chuti je čistá, svěží, minerální s ovocnou charakteristikou – nejvíce citrusů a grepové kůry s lehkým banánovým podtónem. V chuti je čisté a citrusově svěží s tóny tropického ovoce, ovšem suché, s lehce říznou kyselinkou a minerální. Závěr je delší a nese grepovou dochuť. Rozhodně je to víno na pití nyní, případně v horizontu jednoho roku. Delším ležením by zřejmě víno již dále nezískávalo. Ostatně ukazatelem budiž již zmíněné použití šroubového uzávěru. V gastronomii si jej dokážu představit např. k lehké letní úpravě ryby (např. pstruh na másle s rozmarýnem), event. mořským plodům.

    Sauvignon blanc je též původem z Francie, pravděpodobně kříženec Cheninu blanc x Tramínu. S Chardonnay jej pojí jeho rozšířenost po celém vinařském světě. Signifikantní je samozřejmě ve své domovině, čili Francii, ovšem velmi známými jsou například i Sauvingnony novozélandské. V Rakousku je na osmém místě v bílých odrůdách s obsazeností 4% „bílých“ vinic (u nás je rozšířenější – pátá příčka s necelými 8%).

    A jak tedy vypadá v ročníku 2016 z vinařství Tagwerker? Schováno je taktéž v lahvi Flûte d´Alsace se šroubovým uzávěrem. Ostatně jako všechna bílá vína tohoto vinařství. Barva je lehce vyšší než u předešlého Chardonnay - světle zeleno-žlutá se zlatavými dolesky a dobrou viskozitou. Vůně je čistá, jemná, delikátní, ale přitom svěží, s ovocným charakterem, nejvíce připomínajícím zralé broskve s výraznější stopou černého rybízu. V chuti je víno čisté, suché, příjemně minerální, se svěží kyselinkou a výrazným černorybízovým tónem. Dochuť je lehce kořenitá a pikantní. Jestli bych měl u předchozího Chardonnay problém poznat jej „naslepo“ poznat, zde si Sauvingnon blanc zcela drží svůj charakter. Příjemná svěžest opět odkazuje na vypití maximálně do jednoho či dvou let. Sklenička tulipánovitého tvaru a teplota 10-11°C budou tak akorát. Určitě nebude chybou kozí , případně ovčí sýr, z gastronomie pak nějakou minutkovou úpravu drůbeže či mořských plodů.

    Jak jsem již zmínil v začátku, nejsou to odrůdy právě signifikantní pro rakouské vinařství. Nicméně za ochutnání stojí a své místo na stole v určité roční době, společnosti, příležitosti či gastronomii mají. Ostatně tyto dny vyhřátých teras, sporého oblečení, lehkých jídel a pozdněvečerních západů slunce jsou pro tato dvě vína jako stvořená. Ostatně – vyzkoušejte sami.

 

Krásné letní dny přeju…

MiK, 12.7.2017