GRÜNER VELTLINER JOHANNESBERGEN, TAGWERKER, r. 2015 vs. 2016

14.05.2017 09:01

    Staré francouzské přísloví praví, že „odrůda révy vinné je matkou vína, půda a poloha vinice je otcem vína a ročník je jeho osudem“. Také se praví, že matka je vždy jistá, ale otec může být nejistý. Toto u vína ovšem neplatí. I když různí “kouzelníci“…. Ale ne, to sem nepatří. Zde to prostě neplatí. Zde je matka i otec jasný – Grüner Veltliner z vinice Johannesbergen, která se nachází v dolnorakouské obci Herrnbaumgarten. Půda a poloha také. Vinice Johannesbergen se nachází na sprašové, jílovito-hlinité půdě s příměsí vápence se sklonem na jih, k Vídni. Ne nadarmo se praví, že je to jedna z nejlepších vinic v katastru obce Herrnbaumgarten. Ale co onen zmiňovaný osud? Na ten se nyní pokusíme podívat blíže.

 

    V tomto čase je asi nejlepší možnost porovnat dva ročníky, o kterých se říká, že byly skvělé. Možná více než skvělé. Ročník 2015 a 2016. O ročníku 2015 se hovořilo jako o ročníku století. Podmínky byly skvělé a velmi výrazně příznivější, než ve smolném, předchozím roce 2014. Ano, urodil se skvělý materiál pro výrobu skvostných vín. Ale co ročník 2016? Dle některých to byl ročník ještě o pověstný chloupek lepší. Příroda je ovšem mocná a vinař, či jakýkoliv jiný pěstitel a zahradník se může snažit sebevíc, ale když si příroda usmyslí, ukáže, kdo je tu pánem. V dobrém i špatném. A právě na konci dubna 2016 ukázala právě jednu ze stinných stránek. Kruté noční mrazíky si vybraly svou daň v řadě vinohradů a nejen u nás, ale i mnohých rakouských vinicích. Ale jak to již chodí - po bouřce obvykle vyjde slunce, a tak záhy přišlo téměř učebnicové počasí. Na mnoho vinohradů dopadaly sluneční paprsky kdy měly, pršelo kdy mělo a kolik mělo a tak nějak bylo vše ideální. Dle nemála vinařů by tak mohl ročník 2016 stát za to. Bohužel ne co do výnosů, na nichž se podepsaly právě již výše zmíněné mrazíky. Jinými slovy – vína bude prostě méně, ale o to lepší.

 

    Jak se tedy projevily rozdílné přírodní podmínky na Veltlínu zeleném z vinice Herrnbaumgarten z vinařství Tagwerker?

    2015: Čisté, průzračné, starozlaté s odstínem slonové kosti a dobrou viskozitou. Vůně je čistá, svěží, středně intenzivní, s nádechem citrusů, s tóny zeleného jablka a pepře. V chuti je čisté, středně plné, intenzivní, svěží, s říznou, ovšem dobře zakomponovanou kyselinkou, výraznější mineralitou, šťavnaté s tóny zeleného jablka a opět typického bílého pepře. V současné době již působí již lehce nazrálejším dojmem. Dochuť je spíše kratší, ovšem s příjemným šťavnatým efektem, vybízejícím k dalšímu napití.

    2016: Čisté, průzračné, sytější žluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni čisté, středně plné s charakterem zralého ovoce, dotekem i exotického ovoce (např. lehounce banánu), nikoliv tak minerální jako ročník předchozí a dominují spíše červená jablka. V chuti čisté, středně plné, velmi šťavnaté, ovocného charakteru s opět ne tak dominantní mineralitou, ovšem stále suché a pepřově pikantní. Delší dochuť opět příjemně vybízí k dalšímu napití.

 

    Rozdíl v těchto dvou vínech je tedy znatelný a i pro laika rozpoznatelný. 2015 působí minerálnějším dojmem, v ročníku 2016 se vedle minerality více profiluje dojem ovocnější. Obě vína si však zachovávají (a musí zachovávat) rukopis natolik typický právě pro označení Weinviertel DAC – čili svěží, šťavnatá vína s dobrou kyselinkou a typickou mineralitou.

 

    Toto letmé srovnání budiž nejen ukázkou, co umí ročník a příroda, ale třeba i neoficiální pozvánkou na chystanou degustaci, kterou plánuji na přelom května a června. Na této jediné (a asi i jedinečné) degustaci budete moci porovnat tři vína, pro dolnorakouský region typická, právě ve třech různých ročnících (2014, 2015 a 2016) bezprostředně vedle sebe. Proč jedinou? Protože z ročníku 2014 se od každého vína dochovala už pouze jedna láhev. A jaká že to budou vína? To se nechte překvapit z pozvánky, kterou brzy zveřejním na webovkách, na FB a odběratelům newsletteru přijde i do e-mailových schránek.

MiK, 14.5.2017