Grüner Veltliner z Kremstalu – hřích neochutnat

30.09.2014 12:30

    Veltlín zelený – co se vám vybaví? Kdo občas zavítá na ochutnávku s velkým množstvím odrůd, tak je to většinou víno, kterým to začíná. Nic moc výrazné, takové obyčejné. Jsem přesvědčen, že neprávem. Tedy někdy. Stačí se vypravit pár kilometrů jižně od našich hranic, k rakouským sousedům. Tam poznáte, že Veltlín dokáže být i odrůdou dominantní, charakteristickou a velmi specifickou. Nelze ji přehlédnout, nelze ji ignorovat. Prostě tam patří…a přitom kousek od nás.
 
    Veltlín zelený, neboli Grüner Veltliner má svoji domovinu právě v Rakousku, kde je osázen na 32,6% všech vinic a je tedy zdaleka nejdominantnější tamní odrůdou. S velkým odstupem pokulhává Zweigeltrebe s 12,4% a poté i u nás známý Vlašský ryzlink s 8,2%. Čili je jasné, kdo v Rakousku kraluje. Vzhledem k blízkosti by se tedy mohlo zdát, že bude i u nás hrát jednu z hlavních. Částečně tomu tak je. V rozloze vinic vede i u nás, i když díky obrovskému množství odrůd jen se svými 1 630ha z celkových 17 312ha (ke konci roku 2012). Jako jednu ze svých typických odrůd ji má zařazeno i VOC Znojmo.  Celosvětově není tato odrůda příliš rozšířena, její osázená plocha je pouhých 18tis hektarech. Kromě Rakouska a Moravy se ještě vyskytuje na Slovensku, v Maďarsku a Německu. 

 
    Weinviertel, Kremstal, Kamptal, Wachau…to jsou nejznámější rakouské oblasti, kde je Veltlín zelený opravdu doma. Čili sever Rakouska. A z Kremstalu pochází i Grüner Veltliner DAC Reserve Kremser Gebling z vinařství Schmid, který vám chci přiblížit. Netuším, kde se dá u nás koupit, neboť jsem jej dostal darem a musím uznat, že tentokrát se dárce trefil rovnou do srdce. Jen těžko budu u popisu nestranný, těžko se oprostím od osobních preferencí a ambicí. Ale pokusím se. 
 
    Víno je v elegantní, vysoké, štíhlé láhvi, jež má svůj původ v Alsasku, a říká si Flûte d´Alsace. Dnes se ovšem používá i v jiných oblastech Francie i v Německu. Opět šroubový uzávěr, který zde jako nikde jinde značí, že i špičková vína mohou být pod tímto, u nás podceňovaným, uzávěrem. 
Veltlín je ročníku 2012, čili barva již lehce ustoupila od svěžích zelenkavých tónů ke světle slámové, vyzrálejší. Při pohledu proti světlu je čisté a průzračné. Vyšší viskozita na vnitřních stěnách sklenice naznačuje výraznější extrakt a vyšší obsah alkoholu.  V tom druhém mě pohled na zadní stranu etikety jen utvrdil – 14%. 
 
    Vůně byla středně intenzivní, svěží, i když už lehce nazrálá. Velmi hladká, sametová  a jen s náznakem minerality a pikantním dotekem pepře. Na obyčejně živý veltlín až nezvykle ustálená.
 

    Chuť přesně odpovídala tomu, co jsem očekával ve vůni. Středně plná, ušlechtilá, harmonická, s vyváženou kyselinkou, lehce pikantní. Je vyspělá, příjemně hladká. Nic z ní zbytečně nevyčnívá, nic není potlačeno, vše je dokonale harmonické. Vyšší alkohol dodává v dochuti zajímavou hřejivost v kombinaci s náznakem koření. Zřetelně je cítit dotek sametu a vyzrálosti.
 
    Je to dospělé víno. Večer s ním bude lehce aristokratický. Večer, od kterého víte, co chcete. Váš protějšek bude sebevědomý. Dokáže vás ocenit a bude vědět, že máte svůj styl, který není prvoplánový. Je vytříbený, ale přitom nevychází ze zkostnatělé tradice, ale jemně decentního pokušení. V ten večer bude na prvním místě elegance. Ovšem elegance smyslná, nikoli strojená.  Tlumené, měkké světlo a decentní hudba, která si nebude nárokovat svoji pozornost, vám příjemný večer v milé společnosti jen pomůže dotáhnout detaily. A jak jistě dobře víte, právě tam bývá skryta dokonalost.
 
MiK, 30.9.2014