Nabídka vinařství TAGWERKER v Hostinci u Vlachů - červená vína

17.11.2015 20:08

    V první části příspěvku jsme si představili bílá vína, která jsou nyní nově zařazena na vinném lístku v Hostinci u Vlachů. V závěru příspěvku jsme slíbili, že se podíváme i na vína červená. A nezůstalo jen u dívání. Vinařství  Tagwerker z rakouského Herrnbaumgartenu, jež leží ve vyhlášené rakouské vinařské oblasti Weinviertel, jsme již představovali a pojďme tedy rovnou na vína.

    Již zaznělo, že Rakousko je signifikatní Veltlínem zeleným. Ale co v červených? Tam taková dominace nepanuje. Žebříček nejpěstovanějších modrých odrůd je tedy následující: Vede Blauer Zweigelt, nebo-li Zweigeltrebe s 14,2% plochou všech osázených vinic (41% mezi modrými odrůdami). Je to celkem logické, neboť se jedná o domácí odrůdu, kterou v roce 1922 vyšlechtil ředitel vinařské školy v Klosterneuburgu Dr. Fritz Zweigelt v roce 1922 a jde o křížence Svatovavřineckého a Frankovky. Dalším v pořadí je Blaufränkisch - u nás známá Frankovka. Ta vládne na 7% všech osázených vinic (20% mezi modrými odrůdami) a spekuluje se, jestli je její domovinou Rakousko či Německo. Nejvíce se pěstuje v oblasti Burgenlandu, kde dokonce tvoří základ tamějšího DAC (Districtus Austriae Controlatus - kontrolované označení původu). Třetí příčku zaujímá Blauer Portugieser, u nás známý jako Modrý Portugal. Ten se rozpíná na 3,6% všech vinic (10% mezi modrými odrůdami).  Jeho původ není jednoznačný; údajně byl v roce 1772 přivezen rakouským velvyslancem hrabětem Fries z Portugalska do Rakouska.

    V nabídce Hostince u Vlachů jsou z vinařství Tagwerker zastoupeny vína dvou odrůd. Konkrétně již zmiňovaný, vedoucí Zweigelt a Blauburger, který v první trojce nefiguruje. S plochou zabírající 2% všech rakouských vinic (v modrých 6%) obsazuje ovšem krásnou čtvrtou příčku a jedná se o křížence Modrého Portugalu a Frankovky. Jeho otcem je též Dr. Zweigelt a vyšlechtil jej o rok později než Zweigeltrebe, čili v r. 1923.

    Zweigelt z vinařství Tagwerker je aktuálně dostupný z ročníku 2011, což byl na červená rakouská vcelku nadprůměrný ročník. Víno je v lahvi typu Bordeaux a uzavřen šroubovým uzávěrem. Po celou dobu vyzrával v nerezovém tanku a až nadešel jeho čas, je lahvován a distribuován. Pro koncové spotřebitele příjemný přístup a další důkaz, že víno „pod šroubem“ není víno podřadné, ale víno určeno k brzké spotřebě.
              Víno má karmínovo-višňovou barvu s užším meniskem a dobrou viskozitu. Vůně je čistá, středně intenzivní, ovocného charakteru s dominantnějším projevem višní. Ve vůni je též náznak ještě dalšího, ovšem již ne dlouhého zrání. V chuti je čisté, vyzrálé, středně plné s jemnými, ovšem patrnými tříslovinami. Hřejivý dotek patrnějšího alkoholu lehce nabourává harmonii, ale není to nic, co by ji výrazněji rušilo. Charakter chuti je lehce kořenitý, i zde jsou nejvíce patrné kompotované višně. Jeho závěr je středně dlouhý.  Víno je k pití připraveno již nyní. Jistý potenciál zrání tu sice ještě je, ovšem uchovávat jej doma nemá smysl. Nejlépe vynikne ve sklenici tulipánového tvaru typu Bordeaux. Ideálním doprovodem pro něj bude některý ze sýrů s bílou plísní, např. Brie.

    Blauburger je též aktuálně distribuován v ročníku 2011. Víno je také v lahvi typu bordeaux se šroubovým uzávěrem. Má světle granátovou barvu s užším meniskem a vyšší viskozitou. Vůně je čistá, vyzrálá, vyvážená, spíše intenzivnější a stále ještě svěží. Je spíše ovocného charakteru, připomínajícím černé bobulové ovoce a s pikantním dotekem zelené papriky. V chuti je čisté, vyzrálé, středně plné s velmi jemnými tříslovinami a lahodně zakulacené. Byť je obsah alkoholu stejný jako u výše zmiňovaného Zweigelu, není tak výrazný, a tím je celkový charakter harmoničtější. V chuti jsou patrné spíše až přezrálé třešně a brusnice. Celkový charakter podtrhuje příjemná kořenitost. Dochuť je středně dlouhá a příjemná. I pro toto víno bych zvolil Bodeaux sklenici a příjemným doplňkem budiž např. z tuzemské produkce Král sýrů Krémový. S Camembertem z Normandie jde o kombinaci odvážnější, nicméně zajímavou.

    Vzhledem k právě probíhajícímu a nadcházejícímu ročnímu období jsou červená vína tak trochu na pořadu dne. A proto s nimi přeji příjemné podzimní či zimní večery a nezapomeňte – s ženou či mužem vašeho srdce se zážitek ještě znásobí. Publius Ovidius Naso sice prý kdysi řekl, že “noc a láska a víno, ti nemohou rozumně radit“. Ale sejdou-li se tyto tři věci v jeden okamžik, kdo by v tu chvíli nějakých rad potřeboval?