PÁLAVA 2015 POZDNÍ SBĚR OD STANISLAVA MÁDLA

15.06.2016 10:29

    Tolik Pálavy, co se u nás vypije, se ani nevypěstuje. Ano, to se bohužel celkem často říká. A selským rozumem na tom něco pravdy je. V roce 2014 se jednalo o 11. nejpěstovanější odrůdu v bílých vínech, což znamená 2,1% z celkové plochy všech plodících českých a moravských vinic. Konkrétně 377 hektarů. Je to odrůda, která je velmi náročná na polohu vinice a je středně odolná proti napadení houbovými chorobami i proti poškození mrazy. Přesto všechno ale víno údajně z této odrůdy najdete v téměř každém obchodě, kde lze zakoupit „sudovku“ a je jedno, zda se jedná o vinotéku, večerku, prodejnu zeleniny či drogerii. Občas jsem se setkal s vysvětlením, že se jedná o Pálavu ze Slovenska. Ano, tam zabírá 0,4% všech slovenských vinic, celých 60ha. Tak nevím.

 

    Poptávky po této naší odrůdě (neboť byla vyšlechtěna ing. Josefem Veverkou ve Velkých Pavlovicích a posléze dokončena v Perné) jsou si vinaři ovšem dobře vědomi, a tak Pálava vede v tabulce nově vysazovaných odrůd a to s velkým náskokem na druhé Rulandské šedé. Jedná se o křížence Tramínu červeného a Müller Thurgau. Tito rodiče dávají tušit tomu, že Pálava bude, co do aromatiky i chutě, vínem spíše s kořenitě-květinového charakteru. Velmi častým předsudkem bohužel bývá, že víno z této odrůdy musí být polosuché či polosladké. Občas se mi podaří zaslechnout název Pálava jako synonymum pro kategorii vín s vyšším zbytkovým cukrem. Je to samozřejmě hloupost. Kolik bude mít víno zbytkového cukru záleží jednak na vyzrálosti hroznu a především na práci vinařově. A důkazem toho budiž Pálava ročníku 2015 v kategorii pozdní sběr od Staně Mádla z Velkých Bílovic, na jejímž základě toto pojednání vzniklo.

    Jedná se o první ročník Pálavy, který Staňa Mádl zařazuje do svého portfolia a uvádí na trh. Víno je v bordeaux láhvi z nezvykle čirého skla. To sklo ovšem není nezvykle čiré, jen všechna ostatní vína (vyjma ještě Frankovky rosé a Hibernalu) od tohoto vinaře jsou v dozelena zatmavených lahvích. Po nalití do sklenice je víno čisté, průzračné a bez známek perlení. Na mladý ročník 2015 má výraznou zlatožlutou barvu s lehouce zelenkavými odlesky a dobrou viskozitou. Ve vůni je čisté, svěží a lehké. A právě už ve vůni jsou patrni rodiče této odrůdy. Dominantní je čajová růže, následuje paleta květinových tónů s jemnou stopou přezrálého ananasu. Aroma rozhodně opojné, navozující očekávání sladšího vína. To se ale nekoná. Víno má 1,7 gramů zbytkového cukru. Pokud to ovšem nevíte dopředu, ani vás ten nízký obsah nenapadne. Napovědět může obsah alkoholu, který je celých 14%.
    V chuti je čisté, plnějšího charakteru, svěží, s jemnou kyselinkou. Právě ta dá zapomenout představám, že by víno mohlo být, díky relativně nízkému zbytkovému cukru, kyselé či tvrdé.  Kdysi jsem si v S.A.E. koupil sirup z růží, neb u nás jsem jej nikdy neviděl. Prostě rarita. A ta chuť se mi natolik zaryla v paměti, že jsem ji objevil i v tomto víně. Nepředpokládám ovšem, že by jej Staňa Mádl zahušťoval tímto sirupemJ  I v chuti tedy byla patrna růže, lehké muškátové tóny se stopou vyzrálého ovoce a středně dlouhou, jemně medovou dochutí.
    Vzhledem k charakteru tohoto vína bych si jej dokázal představit jako doprovod k výrazněji kořeněnějším jídlům či k chuťově bohatší paštice. Příjemným kladem tohoto vína je, že pokud máte rádi tyto aromatické odrůdy, můžete jej popíjet po celý večer a neomrzí, či „neutahá“ vás právě onen vysoký obsah zbytkového cukru. Vůně zase není natolik vlezlé a prvoplánově líbivé, aby se po chvíli stalo spíše nepříjemným.

    K Pálavě na závěr jedno upozornění. Budete-li v obchodě či vinotéce pátrat po vínu z této odrůdy, můžete na některých lahvích objevit označení „VOC Pálava“. Obsah v takové láhvi nemá s odrůdou Pálava, kromě názvu, nic společného. V této láhvi najdete pouze Ryzlink vlašský typického charakteru z přesně vymezené oblasti Pálavských vrchů. A proč to? Jedná se pouze o jiný, tzv. románský způsob značení vín, který upřednostňuje typické odrůdy pro různé vinařské apelace. Zkratka VOC znamená Víno originální certifikace.

MiK, 15.6.2016