RULANDSKÉ MODRÉ VÝBĚR Z HROZNŮ 2011, Šlechtitelská stanice vinařská, Velké Pavlovice

27.01.2016 08:36

    Původně jsem chtěl psát o jiném víně. Když jsem ovšem to nezmiňované po dekantaci nalil do sklenky a započal hodnocení, objevil jsem „cosi špatného ve vůni vinné“. Pro jistotu byla  po ruce druhá láhev toho samotného. Bohužel, i v ní to bylo. A tak jsem potřeboval srovnání s vínem co nejpodobnějším. Naštěstí bylo ve sklepě Rulandské modré ve výběru z hroznů roč. 2011 ze Šlechtitelské stanice vinařské z Velkých Pavlovic. A nakonec to tedy dopadlo tak, že se chuťové pohárky na jazyku a prsty na klávesnici roztančily kolem něj. Nu což, i špatné víno bývá zkušenost.
   „Rulanda“, jak se také u nás říká, je ve světě spíše známá pod názvem Pinot noir. Odrůda je to velmi ušlechtilá a řadí se dokonce k jedné z nejstarších na světě. Její prapůvodní domovina je snad někde kolem Nilu, ovšem první záznamy o existenci pocházejí z Francie, z Burgundska. Dovézt ji ve 14. stol. nechal Karel IV a svého času vládla v Čechách na 90% všech vinic. Celosvětově se Pinot Noir pěstuje na 86,5 tisících hektarech, nejvýznamnější zemí je Francie. U nás potom zaujímá v modrých odrůdách 4. příčku se 700 hektary, ovšem suverénně první v mladých výsadbách.

    Rulandské modré 2011 ve výběru z hroznů z viniční tratě Nadzahrádky z velkopavlovické oblasti je v láhvi typu bordeaux, uzavřeno zátkou z hrubozrnných granulí z čistého korku. Ve sklenici mělo víno světle granátovou barvou s užším meniskem a velmi dobrou viskozitou.
    V čistém, spíše intenzivnějším ovocném charakteru vůně dominovala višeň, která přecházela až do višňového kompotu s dotekem ostružin.
    Chuť byla plná s výraznější kyselinkou a snoubila se s vůní, čili opět višně a drobné bobulové ovoce. Třísloviny byly spíše jemnějšího charakteru a příjemně zakomponované do celkové struktury. Pikantnější závěr s hřejivým pocitem díky vyššímu obsahu alkoholu.
Vínu to slušelo ve skleničce burgundského typu balón. Co se snoubení s jídlem týká, navzájem byl si určitě rozumělo např. s Coq au vin nebo-li kohoutem na víně či Beef bourguignon (hovězí po burgundsku). Ze sýrů mu slušivý doprovod zajisté poskytne Brie, Reblochon či další sýry s bílou plísní.

    Když už jsme u těch popisů vín a jejich doporučení k jídlu, dám závěrem k dobru jednu hořkoúsměvnou příhodu. Nedávno jsem si v jednom hypermarketu ze zvědavosti prohlížel vína, jež jsou v balení, na která jsme zvyklí spíše u mléka či juice – ano, TetraPak nebo-li "krabicové". Na jednom z obalů (nelze nazývat vinětou), jsem se dočetl následující:  "Toto víno rubínové barvy, jemné chuti a přiměřené kyselosti ocení zejména milovníci červených vín. Výtečně doprovází chuť zvěřiny nebo kořeněného masa či sýra. Skvěle se hodí také ke šťavnatému hovězímu." Cena 24,9Kč. Co dodat? Asi nic. Ano, bylo mi líto peněz, abych si to doporučení vyzkoušel v praxi. Nezbývalo mi tedy věřit….že to někdo nemyslel vážně.

MiK, 27.1.2015