Ryzlink rýnský 2013 PS od Staně Mádla

06.04.2015 22:03

    O Ryzlinku od Staně Mádla jsem již psal. To byl ovšem Ryzlink ročníku 2010 z výběrové řady. Pro tento Ryzlink řady standardní tedy nebude tak úplně platit to samé. Alespoň co se charakteristiky „color, odor, sapor“, nebo-li „barvy, vůně a chutě“ týká. Pro začátek by bylo vhodné podotknout, že chybou by bylo považovat Ryzlink rýnský standardní řady za něco méně, než výše zmíněný „rýňák“ řady výběrové. Každý z nich má své místo. Také nechodíte celý život po světě stále jen v teniskách, polobotkách, zimní obuvi či pantoflích…    
    Víno je v láhvi typu bordeaux o obsahu 0,7l. Uzavřeno je korkem z hrubozrnných granulí s potiskem názvu vinařství. Jedná se o tu levnější variantu uzavření. Netřeba se ale jako spotřebitel cítit ošizen. Jak už jsem mnohokráte psal, zvolený způsob uzavření láhve s vínem vám mimo jiné napoví o jeho horizontu spotřeby, o jeho životnosti. Čím kvalitnější uzávěr, tím by mělo být víno připraveno déle zrát. Zdůrazňuji „by mělo“. Není to totiž pravidlem. Ostatně, nejlépe a nejvíce zjistíte vždy jen degustací. Jeden drobný tip: když korkovou zátku z hrdla láhve odstraníte, zkuste si ke spodní části (té, co byla v kontaktu s vínem) přivonět. Jedná se mimo jiné zpravidla o první signál ujištění, že by mělo být víno pod ním umístěné v pořádku.

     Ryzlink ročníku 2013 od Staně Mádla je čistý, průzračný, bez známek perlení a s dobrou viskozitou na stěnách sklenice. Barvou je světlý, odstínem našedle vodovým až do lněného plátna se spíše užším meniskem.
     Vůně je čistá a středně intenzivní. Díky mladému ročníku je svěží, její charakter je spíše ovocný, ale i s tóny lipového květu, se stopami medu.
     V chuti je svěží, lehký, ovocný a šťavnatý. Kyselinka je jemná a příjemně vyvážená. Víno je v kategorii suché, tzn. do čtyř gramů zbytkového cukru. V žádném případě ale nepůsobí dojmem „kyselého“, jak občas slýchávám od konzumentů, kteří na vinětě nenaleznou označení polosuché či polosladké. Chuť odpovídá vůni a víno je celkově vyvážené. Dochuť je spíše kratší.  

    Tento ryzlink si vychutnejte ve sklenici tulipánovitého tvaru. Bylo by polovičním zážitkem toto víno popíjet „jen tak“, samotné. Na druhou stranu ale raději zapomeňte na všechny smažené bramborové chipsy, arašídy, pražené madle a podobné, hojně prosolené pochutiny. Ještě jsem neměl to štěstí potkat se s vínem, které by si s těmito oblíbenými produkty rozumělo. Sáhněte raději po nějakém kvalitnějším tvrdém sýru. V tomto případě bych se nebál třeba Emmentaleru. Příjemně se k němu hodil i holandský 48% uleželý Zaalander, jež jsem náhodou objevil  v lednici. Nebyl jsem si jeho volbou jistý, ale nezklamal.


    Při setkání s touto odrůdou si občas vzpomenu, jak se před drahně lety jeden můj známý kasal, že na zahradě pěstuje Ryzlink rýnský. Jasně, proč ne, řekl jsem si. Ostatně, v té době jsem ještě rozlišoval víno podle barvy a podle stupně rychlosti opití bez nežádoucích vedlejších následků (které se ale stejně vždy dostavily). Ovšem ten název jsem již znal a tehdy mi přišel tak nějak „honosný“. I neskrýval jsem svůj údiv a maje pocit, že se jedná o něco vzácného, co nelze pěstovat jen tak na zahrádce, jsem se nevěřícně ujišťoval, zda-li je to opravdu Ryzlink rýnský. Chvíli mě v tom utvrzoval, ale pak šel s barvou ven:“ No dobře, tak je to Bago. Ale roste na rýně!“ Jeho přiznání mě pobavilo. Určitě již tehdy věděl, že Ryzlink rýnský se jmenuje dle oné známé německé řeky, kde je jeho domovina. Proč ale název nepřizpůsobit tomu, po čem se mu zrovna réva plazí, že? Ryzlink rýnský ročníku 2013 v pozdním sběru od Staně Mádla sice též není od Rýna, ale po rýně se určitě neplazil :)

MiK, 6.4.2015