RYZLINK RÝNSKÝ A MÜLLER THURGAU 2015 POZDNÍ SBĚR OD STANISLAVA MÁDLA

04.10.2016 20:25

    Pokračování v příjemné povinnosti přechutnávat vína ročníku 2015, jež dostál svých prognóz a po velmi problematickém ročníku 2014 dal opravdu krásná, v některých ohledech až skvostná vína. Dovolte, abych se dnes podíval na další dvě odrůdy, které jsou do našich klimatických podmínek v hodné a daří se jim zde. Obě dvě mají sice svoji domovinu v Německu, ale to neznamená, že nepatří i sem.

 

RYZLINK RÝNSKÝ 2015 POZDNÍ SBĚR, STANISLAV MÁDL

    Ryzlink rýnský bývá někdy nazýván „králem vín a vínem králů“. Však má taky dlouhou historii, už někdy od roku 1435 pod původním názvem Verrieseln. Pravděpodobně se jedná o křížence odrůd Heunisch x Savagnin a je to původní německá odrůda. Jeho nejvýznačnější apelace naleznete ve Pfalzu, v Mosele či Rheingau. Ostatně v Německu zabírá přes 22% všech vinic. U nás byl do odrůdové knihy zapsán již v roce 1941 a v současnosti okupuje třetí příčku v bílých odrůdách s rozlohou 1.244 hektarů, což je 7% všech vinic. A že sem patří, dokazuje zařazení do tří VOC (vína originální certifikace) – VOC Znojmo, VOC Mikulov a nejnověji VOC Valtice.

    Ryzlink rýnský ročníku 2015 od Staně Mádla z Velkých Bílovic je v lahvi bordeauxského typu, uzavřeno zátkou z korkového granulátu. Víno je čisté, průzračné, bez známek perlení, vyšší barevné intenzity slámově žluto-zelené se zlatavými odlesky a středně dobrou viskozitou. Vůně je čistá, středně intenzivní, svěží, ovocně-bylinná s tónem lipového květu, dotekem medu a stopou citrusů. Chuť čistá, středně intenzivní, svěží s pikantní kyselinkou, dobrým tělem a lehce patrným zbytkovým cukrem, byť je deklarováno jako suché. Charakter chutě je převážně ovocný s tóny zralých jablíček a angreštu a středně dlouhá dochuť  se nese v podobě zralého sadového ovoce. Připraveno k pití je nyní a potenciál odhaduji tak na max. 1-2 roky. Teplota podávání by měla být kolem 8°C, kdy je nutno počítat s drobným ohřátím vína ve sklenici. Nejlépe vynikne ze sklenice tulipánovitého tvaru. Jako gastronomické snoubení si jej dokážu představit s nějakým polotvrdým sýrem sladčího charakteru, např. švýcarským Emmentalerem či jeho holandským „bratříčkem“ Maasdamerem. K pokrmům pak skvěle doplní rychlejší, minutkové úpravy říčních ryb.

 

 

MÜLLER THURGAU 2015 POZDNÍ SBĚR, STANISLAV MÁDL

    Müller Thurgau pochází taktéž z Německa, konkrétně z Geisenheimu, kde ji v roce 1882 vyšlechtil prof. Hermann Müller. A Thurgau není nic jiného, než  švýcarský kanton, ze kterého pocházel. Nemají to tedy na svědomí dva pánové, jak občas slýchávám. Původně se uvádělo, že „Müllerka“ je kříženec Ryzlinku rýnského a Sylvánského zeleného, ale genová analýza odhalila, že se jedná o křížence Ryzlinku rýnského a Madlenky královské. Jedná se o nejrozšířenějšího novošlechtěnce na světě. V Německu je po Rieslingu druhou nejpěstovanější odrůdou s 12,8% všech vinic.
    U nás byl do Státní odrůdové knihy zapsán ve stejném roce jako Ryzlink rýnský – v roce 1941. Před dvaceti pěti lety zabírala jeho plocha až 18% všech vinic u nás. I když dnes je to druhá nejpěstovanější odrůda po Veltlínu (zabírá 1.539 hektarů, což je 8,7% všech vinic), pomalu ustupuje ze své dominace. Bývá považováno, občas neprávem, za podceňované, fádní víno a předsudky z dob nedávno minulých, kdy se jednalo o „litrovou jakostku“ se vyvracejí jen velmi pozvolna a pomalu.  Umí dávat mladá, svěží a příjemná vína a pro svoji brzkou révovou zralost bývá používána i k výrobě Svatomartinských vín.


    Stejně jako předchozí Ryzlink, je i Müller od Stani Mádla schován v lahvi bordeauxského typu s uzávěrem korkového granulátu. Ve vzhledu je čisté, průzračné, bez perlení a světle zlato-žluté barvy se spíše nižší viskozitou. Ve vůni je čisté, středně plné, květinovo-ovocného charakteru s nádechem citrusů a jemné slanosti.  V chuti čisté, středně plné, příjemně svěží a pikantní s dobře patrnou, harmonickou kyselinkou. I když deklarováno jako suché, je i zde patrný lehký zbytkový cukr, který ovšem nijak nenarušuje svěží citrusovou chuť. V závěru je patrná grepová hořčinka, zjemněná květinovými až tramínovými tóny. Připraveno k pití je samozřejmě nyní. Müllerky nebývají archivní typ a vzhledem k jejich lehkosti již není potenciál se dále vyvíjet a zrát. Teplota podávání by měla být stejně jako u Ryzlinku, tedy kolem 8°C a taktéž nejlépe vynikne ze sklenice tulipánovitého tvaru. Myslím, že skvěle bude ladit s lehčími letními zeleninovými saláty či jednoduššími úpravami těstovin.

 

    A když už jsme si dnes představili dvě, původem německé odrůdy, byť v péči moravského vinaře, zajisté neuškodí krátký exkurz do dob dávno minulých, aneb jak se réva na německé svahy vlastně dostala. Dle legendy to prý bylo zásluhou Karla Velikého (Charlemagne), prvního franckého krále a prvního středověkého římského císaře (748-814 n.l.). Při plavbě lodí po řece Rýn si všiml, že jarní sníh nejspíše roztává na svazích kopců Rüdesheim a Johannisberg. Nelenil a nařídil, že zde má býti vinná réva osazena. A skutečně prý ještě za doby jeho vlády byly v této oblasti zaznamenány první vinice. 

MiK, 4.10.2016