Sauvignon, Malborough, Nový Zéland – jak se to rýmuje

24.09.2014 12:21
    V souvislosti s touto odrůdou si vzpomínám na své začátky, kdy jsme se s vínem navzájem poznávali. Dodnes mi utkvělo v paměti, jak jedni vyznávali Sauvignon, který „šel do kopřiv“ (svojí charakteristikou, ne, že by tam byl vylit), a který zase „do broskví“. Ti, co měli rádi ten kopřivový, tvrdili, že to je ten správný moravský a ti, co měli rádi ten broskvový, zase razili heslo, že do kopřiv by Sauvignon neměl jít. No, dokonalý chaos jsem v tom měl. Až jsem musel přijít na to, že si na to musím přijít sám. 
 
    Sauvignon blanc se pěstuje téměř po celém světě a u nás ji má ve svém profilu jako charakteristickou odrůdu zařazeno i VOC Znojmo.  Svoji domovinu má ovšem ve Francii, odkud pochází i základ jeho pojmenování „Sauvage“, tedy „divoký“, vzhledem ke svému bujnému, divokému růstu. Pěstuje se tam na cca 25 tisících hektarech. Pro srovnání, u nás bylo na konci roku 2012 osázeno touto odrůdou 922 hektarů (sedmá nejpěstovanější odrůda).  Když se řekne Sauvignon, automaticky mi ale naskočí Nový Zéland. Tam jej pěstují na 14-ti tisících hektarech, čili na cca 41% všech osázených vinic.
 
    Dobrý novozélandský Sauvignon blanc bývá velmi charakteristický svým výrazem a komu jeho vlastnosti učarují, bývá v dobrém slova smyslu ztracen. Oblast Malborough tvoří severní cíp Jižního ostrova a s rozlohou cca necelých 13 tisíc hektarů je největší oblastí na Novém Zélandu. Tamní chladnější počasí, ostré slunce, vítr a chladné noci prostě dělají své. A odsud pochází i Sauvignon Blanc 2013 s názvem Two Peaks, kterému je věnován dnešní příspěvek. Jeho předchůdce, ročník 2012, obdržel na prestižní soutěži Sauvignon forum 2013 zlatou medaili (89,4 bodů ze 100) a očekávání tak byla vysoká. Můžete jej koupit v řetězci Globus za vcelku příjemný peníz. Zdůvodnění pojmu „příjemný peníz“ je následující - víno sice pochází z Nového Zélandu, ale plněno do lahví je v Německu. Odtud ta úspora.
 
    Láhev burgundského typu se šroubovým uzávěrem opět napovídala, že toto víno není určeno na delší ležení či archivaci, ale v nejlepší kondici je nyní, maximálně ještě jeden či dva roky. Opět se není třeba šroubového uzávěru bát a nespojovat si jej s méně kvalitními víny.
 
    Jedná se o ročník 2013, čili od intenzity barvy nelze nic moc očekávat. Přesto není úplně bledá, spíše míří do barvy lipového květu se zelenkavými odlesky. Na pohled je čisté a průzračné. Vyšší viskozita, čili ulpívání na stěnách sklenice, značí vyšší extrakt. Můžeme tedy očekávat plnější víno.
 
    Co dělá novozélandským Sauvignonem charakteristickým, je jeho vůně. Čistá, plná, intenzivní, šťavnatá, kde dominuje černý rybíz, angrešt, citrusy. Vůně, která vám utkví v paměti. Už dle této aromatické svěžesti je jasné, že toto víno nebude určené pro archiv a jeho nejlepší čas je teď.
 
    Chuť přesně odpovídá tomu, co cítíte ve vůni. Je středně plná, svěží, pikantní s odrazem přesně toho, co cítíte ve vůni. Vyvážená šťavnatost a kyselinka vybízí k dalšímu napití. Lehce nepříjemná hořká dochuť podobná grepu může někoho odradit. Vyvážit se ovšem dá kombinací s nějakým doplňkem či jídlem. A jestli víno výrazné a pikantní, jeho doprovod by měl být podobný. Zkuste ovoce, mořské plody nebo chřest.
 
    A s kým si toto víno dát? Podívejte se znovu na původ názvu této odrůdy a přičtěte k tomu podmínky v oblasti, odkud hrozny pocházejí. Co vám vyjde?  Ano, nebude se jednat o nudný večer, neboť nebudete mít vedle sebe nudný protějšek. Ale pozor - těžko po něm otevřete nějaké další uhlazené, s vyšším zbytkovým cukrem či delikátnější. Toto víno chce být dominantní. Chce vás zaujmout. Nabídne příslib zajímavého večera, ale nezařídí vše. Zbytek bude na vás!
 
MiK, 24.9.2014