Shiraz od Wombatí hory roč. 2010

22.03.2015 15:26

    Shiraz či Syrah jedna odrůda jest. Označení na vinětě se liší jen tím, zda-li víno pochází z frankofonní či anglofonní země. Není ovšem jedno jest s Petite Sirah, což je kříženec Syrahu a Peloursinu. Na našich vinicích se s ním oficiálně nesetkáte, resp. není zapsán ve Státní odrůdové knize. Daří se mu v jiných zemích, kde je signifikatní. Jedná se zejména o Francii, kde zabírá 40% a Austrálii, kde je vysázeno cca 25% (42,5 tis. ha) z celkové světové rozlohy 185 tisíc hektarů. Setkáte se ale i s ním i ve Španělsku, 

Argentině, JAR, USA a dalších zemích.

    Láhev tohoto příspěvku byla zapomenuta, zaprášena, v koutku se krčíc jako poslední stopa dávno vypitých zásob. Svůj obsah získala v Austrálii, konkrétně ve vinařství Berton Vineyards - Shiraz Classic Reserve ročníku 2010. Víno bylo v lahvi typu bordeaux o obsahu 0,7l. Uzavřeno bylo šroubovým uzávěrem, což je znamení spíše vín, určených ke spotřebě do dvou až tří let. Toto víno letos dosahovalo let pěti. Už z tohoto důvodu jsem k němu přistupoval s jistými předsudky a obavami.

Vínu jsem se snažil pomoci dekantací , tzn. přelitím do karafy, aby mělo možnost se provzdušnit. A abych taktéž odstranil případný depot, nebo-li usazeninu, kterou mohlo na dně láhve zanechat vysrážené červené barvivo. U depotu jsem už jednou psal, ovšem opakování matkou moudrosti – to není vada ani nemoc vína. U starších červených vín naopak běžná věc.

    Víno bylo tmavé, višňové až inkoustové barvy. Téměř neprůhledné. Bez známek perlení a se spíše nižší viskozitou. Což jsem nečekal, neboť víno mělo 14% alkoholu, a neudrží-li víno na stěnách sklenice alkohol, byly na místě obavy z nižšího extraktu.

    Vůně čistá, středně plná, se znaky třešně až třešňového kompotu a dotekem koření.

    Chuť byla středně plná. Tělo bohužel nedosahovalo takového výrazu, jaký bych od Shirazu očekával. I v chuti dominovala spíše černá až přezrálá třešeň 

se stopou švestek a koření. Díky slabšímu tělu byl poněkud dominantnější alkohol, který byl i příčinou hřejivějšího pocitu v ústech. Dochuť byla spíše kratší, díky zmiňované alkoholové přesile i lehce agresivnější .

    Obávám se, že toto víno mělo své pravé poledne před rokem či lépe dvěma a nyní již neodvratně směřovalo k západu. Ostatně napovídal tomu i zmíněný šroubový uzávěr. Ten není ukazatelem kvality, jak se s tímto názorem často setkávám, nýbrž může posloužit jako vodítko horizontu spotřeby. Takové víno není určeno ke zrání v lahvi.

    Závěrem vynechám obvyklé doporučení vhodné sklenice či pokrmu. Spíše se budu snažit poradit, jak se vínům, jejichž hvězda už pohasíná, vyhnout. Za prvé: nezapomínejte je mezi svými zásobami (což byl tento případ). U všech vín neplatí úměra „čím starší, tím lepší“. Za druhé: i na trhu s vínem existují výprodeje, akční ceny, slevy. Není to nic neobvyklého a lze takto pořídit i dobrá vína za příznivější cenu. Z vlastní zkušenosti ale vím, že takto výhodný obchod mívá občas i své nevýhodné stránky. Proto doporučuji, zejména při zakoupení většího množství lahví, takový nákup spíše u prověřených a vyzkoušených obchodníků či vinařů. Úplně nejlepší je ovšem mít možnost (nejen) takováto vína před nákupem ochutnat. Nebo alespoň zakoupit jednu „pokusnou“ láhev, kterou v klidu domova, či s přáteli vyzkoušíte. Takto můžete minimalizovat zklamání, leckdy přerůstajícího i v naštvání nad zbytečně vyhozenými penězi a vínem, které se možná hodí tak akorát….vylít. Tento osud bohužel postihl i tento, dříve příjemný, Shiraz 2010 z wombatí hory.