Soutěž Premier Prix du Sommelier 2015

31.01.2015 23:20
    Ve středu 28.1. proběhla první letošní sommeliérská soutěž Premier Prix du Sommelier, kterou pořádala společnost Premier Wines&Spirits v rámci 15.ročníku Galadegustace v pražském Kaiserštejnském paláci. Soutěž byla pořádána ve spolupráci s Asociací sommeliérů ČR a v porotě zasedl Ivo Dvořák (viceprezident AS), Petr Vicena (Sommelier Academy), Tomáš Brůha (head sommelier Bohemia Sekt) a Jakub Přibyl (head sommelier Premier Wines). Poslední dva jmenovaní jsou mimo jiné i trojnásobní vítězové sommeliérské soutěže Mistrovství ČR Trophée Bohemia sekt.
    Mnozí z vás se mě ptají, jak takové klání probíhá. Asi je těžké si představit, v čem mohou sommeliéři soutěžit. Myšlenková kreativita některých dokonce nezná mezí, a tak jsem se dozvěděl tipy na disciplíny, které by mě ani nenapadly...a velmi mě pobavily:)

    Byť to byla moje druhá soutěžní zkušenost, zkusím ono poměřování znalostí a dovedností stručně popsat a na čerstvě proběhnuvší akci přiblížit. Začíná se obvykle písemným testem, který skýtá něco kolem 50-ti otázek. Na Premier Prix byl test zaměřen na vína a gastronomii Itále: která vína jsou v které klasifikaci zařazena, ze které apelace pocházejí různá vína, které typy skleniček jsou vhodné pro různé značky vín, co znamenají různá označení na vinětě apod. A protože by sommelier měl být i znalcem dalších náležitostí gastronomie, tak test vyzvídal od soutěžích např. ze kterých oblastí pocházejí italské značky vod, ze kterého mléka a kde se vyrábějí konkrétní sýry atd. 
 
    Poté následuje slepá degustace. Ale šátku na očích netřeba. Stačí, když jsou před sommeliérem anonymní vzorky vín a ten je musí popsat. Takový popis má své náležitosti, které se bodují. Nejde tedy jen o odhad, jaká odrůda či název vína se ve sklenici nachází, i když i to lze v závěru popisu tipnout. V této soutěži se jednalo o jedno bílé, jedno červené víno a dva druhy destilátů.    

    Pokračujeme servisem vína, obvykle červeného. Porotci zaujmou místa fiktivních hostů v restauraci a sommelier jim servíruje víno vč. dekantace (přelití do karafy). I tento servis, stejně jako slepá degustace, má své bodované náležitosti a úkony, za jejichž nedodržení soutěžící ztrácí body. Celý servis je navíc omezen časovým limitem, obvykle pěti minut. Laikovi se to může zdát dost, ale vězte, že je to termín šibeniční.
    
    Po této disciplíně již obvykle následuje finále, do kterého postupují tři nejlepší. Finále bývá veřejnosti přístupné, na rozdíl od
předchozích tří částí. Zde mohou rozhodnout různé disciplíny. Na Premier Prix měli finalisté uhodnout z fotografií názvy významných italských vinařských usedlostí, jména vinařů či doplnit jméno vinařství, které bylo z obrázku viněty vymazáno. Poté následoval servis šumivého vína. Vypořádání se s těmito úkoly rozhodlo konečném pořadí a vítězi.
 
    Stále ještě se na těchto soutěžích rozkoukávám a "okoukávám" ostřílené kolegy. Není ovšem vhodnější příležitosti sbírat cenné zkušenosti a znalosti, které bych nikde jinde nezískal, a ani z těch nejlepších knih nevyčetl. Proto patří moje velké díky všem, kteří si dají práci takové akce zorganizovat a 

pořádat. V tomto případě Premier Wines a Jakubovi Přibylovi. Díky patří i Ivu Dvořákovi za jeho přípravné lektorské kurzy v rámci Asociace sommeliérů.
 
    Dlužno ještě dodat, jak vlastně soutěž dopadla. Třetí místo obsadl Roman Novotný (La Degustation Bohême Bourgeoise), na druhé příčce se umístil Adam 
Bencze (La Degustation Bohême Bourgeoise) a první ročník této soutěže vyhrál Pavol Velič (Makro Cash & Carry ČR).