Tramín červený 2013 PS od Staně Mádla

04.02.2015 20:37

    Tramín červený je fakt, doopravdy bílé víno. Snad nejsem naivní ve svém přesvědčení, že to ostatně všichni víte. Červený se mu říká proto, že jeho bobule má narůžovělou barvu. Dužina je ovšem bezbarvá, a protože se červené barvivo do vína dostává převážně z barviva ve slupce, je tramín červený takový, jaký je. Růžová barva slupky se do výsledného vzhledu vína přenese jen velmi minimálně. Také se můžete setkat s názvem Tramín kořenný nebo Savagnin (pozor, neplést se Sauvignonem).

    První zmínky o Tramínu červeném, nebo-li Gewürtztramineru, sahají někam k roku 1000 n.l. a jeho původ není přesně specifikován. Snad je to jihozápadní Německo, snad Itálie, ale může to být i Řecko. Jeho název je pravděpodobně odvozen od jihotyrolské vesničky Tramin. Rozpíná se na cca 14.300ha celkové plochy světových vinic. Nejvíce se pěstuje ve Francii, konkrétně v Alsasku. U nás obsazuje čtrnáctou příčku v žebříčku nejpěstovanějších odrůd (a devátou v bílých) s výměrou cca 620ha, což činí asi 3,6% všech osázených vinic.

    Z vinařské oblasti Morava, podoblasti Velkopavlovické, vinařské obce Velké Bílovice a viniční trati Vinohrádky pochází Tramín červený, který vyrábí Stanislav Mádl. To, které je u něj v současné době k dostání, je ročník 2013 v kategorii jakostního vína, konkrétně pozdního sběru. Jen pro přesnost: neplést Staně Mádla s Františkem Mádlem. Ano, jsou příbuzní a oba vinaři, ale každý dělá své víno.

    Víno je v klasické, tmavé láhvi typu Bordeaux o obsahu 0,7l. Ostatně téměř všechna vína tohoto vinařství se plní do tohoto typu láhve. Výjimku tvoří tři vína výběrové řady, která jsou plněna do láhví burgundského typu. Jako uzávěr k tomuto je použit korek z hrubozrnných granulí s potiskem názvu vinařství.   

    Víno je čisté, průzračné, bez známek perlení a s dobrou viskozitou na stěnách sklenice, což naznačuje možný vyšší extrakt či obsah alkoholu. Barva je intenzivnější, odstínu lipového květu a opravdu jen jemně, nepatrně hlubší, způsobeno narůžovělou barvou bobule.
    Vůně je čistá, středně intenzivní až intenzivnější, výrazně květinového charakteru po růžích, se stopou vyzrálého ovoce. Jinými slovy typicky tramínová.
   Chuť je jemná, středně plného těla, kořenitější, bez výraznějšího projevu kyselin, ale přitom ne sladká. Díky suchému charakteru se stává lehce pikantnější a tím pádem i svěžejší. Celkově odpovídá výrazné a charakteristické vůni. Dochuť je středně dlouhá.

    Díky výraznějšímu aromatickému projevu je ideální sklenice tulipánovitého tvaru, ale chybou by nemusela být ani sklenice otevřenějšího tvaru. Konkrétně toto víno bych zvolil, vzhledem k absenci zbytkového cukru, pro celovečerní pití, spíše pro dámskou společnost. Jako doprovod bych si dokázal představit např. mandlovou paštiku na bílé bagetě, či některý z vyzrálejších bílých sýrů.

    V souvislosti s Tramínem si na závěr nemohu nevybavit scénku z nesmrtelného seriálu Slovácko sa nesúdi s Matůšem Pagáčem a Jurů Kláskem. Tito dva se v dílu Parohy rozhodli oženit vdovce Francka Žufana a hned ze začátku mu radí, jak se vybavit na námluvy se „šumnou robkou“ Kačou Průdkovou: „A ne abys přišel s prázdnú. Plácni sa přes kapsu a dones demijón vína. A vezmi Tramín. Lebo ten u děvčic žhavú lásku rozpaluje a šohajom sílu dáva.“
Jestli měl stařeček Pagáč pravdu se už musíte přesvědčit sami. Já myslím, že za zkoušku to stojí :)

MiK, 4.2.2015