TŘI VÍNA V PROMĚNÁCH TŘÍ ROČNÍKŮ - degustace

28.05.2017 09:15

Dovolte, abych Vás pozval na lehce netradiční degustaci vín, která se odehraje v pátek 2.6. v 19.00hod. salónku Hostince u Vlachů v Jamném.

    A v čem bude tato degustace netradiční? Budete moci porovnat tři vína, typická pro dolnorakouský region: Grüner Veltliner nebo-li Veltlín zelený ze dvou vinic a Welschriesling, čili Ryzlink vlašský. Vše z vinařství TAGWERKER z rakouského Herrnbaumgartenu.
    Zajímavostí bude, že vína budou zastoupena ve třech ročnících (2014, 2015 a 2016) bezprostředně vedle sebe. Budete si tak moci ochutnat, co s dokáže s víny udělat zejména příroda, ale také čas strávený v láhvi. Připraven bude výklad jednak k samotným vínům, k historii zmiňovaných odrůd a také ke klimatickým podmínkám, které v daných letech panovaly. Připravena bude i projekce regionu a vinic, ze kterých surovina na jednotlivá vína pocházejí.
    Tato degustace se již nebude opakovat. Důvodem je skutečnost, že z ročníku 2014 se od každého vína dochovala už pouze jedna láhev :)
    Místa na degustaci jsou omezena počtem pouhých 12 účastníků. Máte-li zájem, neváhejte si rezervovat místa na e-mailu kadlecmichal@email.cz či na tel.: 603220247.