Výběrový Rýňák 2010 od Staně Mádla

11.02.2015 17:01

    O Rieslingu, u nás Ryzlinku rýnském, jsem obecně již psal.  To když se mi dostal pod ruku, přesněji pod nos a do úst Riesling z opatství Himmerod od německé Mosely. Přeskočím tedy jeho historii, světové rozlohy, vlastnosti a rovnou začnu u toho, který mi přistál na stole a ve skleničce. Když jsem v předchozích dvou příspěvcích popisoval vína od Staně Mádla, zmiňoval jsem, že kromě klasické řady má v nabídce i tzv. výběrovou řadu. A ta obsahuje tři vína: Rulandské šedé, Ryzlink rýnský  a Ruladndské modré. A právě Ryzlink rýnský, ročníku 2010, zatřídění jakostního – pozdní sběr, se stal obětí mého popisu a hodnocení.

    Víno je v láhvi burgundského typu o obsahu 0,7l. Uzavřeno je celokorkem (slangově řečeno), což znamená přírodní korkovou zátku. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších typů uzávěru, určený pro vína s dlouhodobějším horizontem spotřeby. To samo o sobě ovšem není žádné objektivní vodítko. Setkal jsem se s tímto typem uzávěru i u vín, jejichž spotřeba byla do max. dvou let. Což je dle mého názoru zcela zbytečné – balení vína to prodražuje a potenciál tohoto korku se využije jen minimálně. Ale souhlasím, že dojem vyšší kvality obsahu to může plnit. Příjemnou záležitostí při kontrolním přivonění ke spodní části korku (jež je v kontaktu s vínem) byla krásná vanilková vůně. Víno prostě zrálo v sudu.

    Víno je čisté, průzračné, bez známek perlení a se spíše nižší viskozitou na stěnách sklenice. Nepřičítal bych to nějakému ochuzení, neboť víno má pouhých 11,5% alkoholu a v kategorii suché. Disponuje lehce vyšší barvou slámově-citronového odstínu se širším meniskem.
    Vůně je čistá, intenzivní a díky ročníku vína a tím i nazrálosti už uleželá. Začínají se projevovat petrolejové tóny, které jsou pro kvalitní vyzrálé Ryzlinky typické. I ve vůni lze pozorovat stopu vanilky. Zatím se ještě neztrácejí původní tóny svěžího vína, a tak lze cítit i stopy ovocitosti a citrusů.
    Chuť je plná, uhlazená, ovlivněna stářím vína. Naleznete v ní již zmiňované stopy vanilky a nazrálosti. Kyselinky jsou jemné a díky tomu, že je suché, čili do 4 gramů zbytkového cukru, působí stále ještě svěžím, pikantnějším dojmem. Chuť odpovídá vůni, i když je oproti ní lehce „divočejší“. Dochuť je středně dlouhá.

    Tomuto ryzlinku to bude slušet ve sklenici tulipánovitého tvaru. Vzhledem k vyzrálejšímu, to znamená náročnějšímu a už lehce těžšímu tělu by bylo škoda toto víno popíjet „jen tak“, bez doprovodu např. švýcarského Emmentaleru či Le Gruyére.

    Občas se stane, že hosté v restauraci či zákazníci ve vinotéce neví, jak by popsali víno, na které by měli chuť. Budiž tedy inspirací a návodem požadavek spisovatele Karla Čapka: “Pane vrchní, já bych rád víno—jak bych vám to řekl? - víno spíš vážné, žádného mladého fanfaróna a lehkomyslníka, ale víno zralé a zkušené, a přesto, víte, plné víry, optimismu a kuráže; víno, které se vyzná v umění, je sčetlé a zná kus světa; musí mít takovou jakousi tragičnost jako Beethovenovo adagio, ale také trochu shovívavosti a drobet úsměvu.” Po takovém popisu a chvíli zamyšlení bych asi donesl právě tento Ryzlink rýnský:)

MiK, 11.2.2015