WEINVIERTEL DAC A KLASICKÝ GRÜNER VELTLINER?

20.09.2016 18:23

    Občas se setkávám s dotazem, proč je u rakouských vín z oblasti Weinviertel na jedné láhvi napsáno Grüner Veltliner a na druhé Weinviertel DAC, když obsahem obou je Grüner Veltliner nebo-li Veltlín zelený. Stručné vysvětlení je následující: zkratka DAC znamená "Districtus Austriae Controllatus", neboli "označení kontrolovaného rakouského původu". Jelikož v oblasti Weinviertel se může označením "Weinviertel DAC" označovat pouze Veltlín zelený je nasnadě, že k tomuto označení na přední straně viněty již není zapotřebí dodávat, že se jedná o Veltlín. A čím se tedy Veltlín s označením DAC odlišuje? Pro získání označení Weinviertel DAC platí přísná kritéria: minimální obsah alkoholu je 12%, musí být v kategorii suché (max. 6g cukru/l), nesmí zrát ve dřevěném sudu a nesmí se vyrábět z hroznů napadených ušlechtilou plísní (Botrytis cinerea). Na trh může až po 1.březnu následujícího roku po sklizni a schválení podléhá degustační zkoušce, při které komise potvrzuje mj. i typický a nezaměnitelný chuťový profil.

    Vína s tímto označením šla na trh poprvé 1.3. 2003. Na první pohled tato vína poznáte podle jednotného krytu zátky s vyobrazením regionu - na většinou šroubovém uzávěru (viz. obrázek). Na vinětě pak většinou toto označení doprovází název vinice, ze které hrozny pocházejí.

    Závěrem chci podotknout, že Veltlín s označením DAC je nemusí automaticky znamenat "lepší" Veltlín, než ten, který výše uvedená kritéria nesplňuje. Ve finále vždy záleží na chuti spotřebitele. DAC pouze znamená, že "tento je typický pro náš region".

    "Mladším bratříčkem" je označení Weinviertel DAC Reserve. Ale o tom až zase příště.