WELSCHRIESLING 2015, WEINGUT WALEK

23.03.2016 07:40

    Vína ročníku 2015 se nám pomalu blíží na trh. Setkat jste se s nimi samozřejmě mohli již v roce loňském, při vínech mladých či Svatomartinských. V současné době se ovšem dostávají na trh již vína „klasického“ střihu. Očekávání od roku 2015 jsou veliká. Hovoří se o výjimečném roku, někteří hovoří o ročníku století. „Odrůda révy vinné je matkou vína, půda a poloha vinice je otcem vína a ročník je jeho osudem,“ praví staré francouzské přísloví. Odrůda, počasí, terroir ani ročník ovšem nejsou všespásné. Nesmí se zapomínat na práci vinařovu. A to celoroční, od zimní údržby révy vinné ve vinohradu až po finální školení vína ve sklepě.  Přesto, že jsem již měl možnost ochutnat a seznámit se jak s hotovými, nalahvovanými víny tak i s „polotovary“ v sudech či nerezových tancích, jsem v soudech a výrocích o výjimečnosti opatrný. Ne, že by nebylo dobře „našlápnuto“, ale přece jen jsme teprve na začátku.

    Jednou z prvních vlaštovek, se kterou Vás chci seznámit, je Welschriesling 2015 z vinařství Walek, jež sídlí v rakouském Poysdorfu. Welschriesling není nic jiného, než u nás dobře známý Ryzlink vlašský. Přes podobnost v názvu s Rieslingem či Ryzlinkem rýnským nemá s touto odrůdou nic společného. Jeho původ není jednoznačně doložen. Celosvětově se pěstuje na cca 34 tis. hektarech a je to odrůda spíše jihovýchodní Evropy (Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Rakousko, jižní Tyroly, Lombardie či Slovensko). V roce 2014 u nás byla tato odrůda v bílých vínech na čtvrtém místě s celkovou plochou 1,2 tis. hektarů (6,8%). V poslední době se celkem dobře etabluje jako signifikantní odrůda zejména mikulovské podoblasti. Ne nadarmo má dokonce i své VOC (víno originální certifikace) s názvem VOC Pálava. Nezaměňovat prosím ale se stejnojmennou odrůdou – zde se jedná o vymezení území, odkud pochází. V sousedním Rakousku je ovšem na místě druhém s celkovou osázenou plochou 3,6 tis. hektarů ( 7,8%). V oblasti Weinviertel, odkud pochází i tento „vlašák“, je pak v bílých vínech na třetím místě s plochou  1,12 tis. hektary.

    Welschriesling 2015 z rodinného vinařství Walek jsem jako jedno z dalších vín nového ročníku zakoupil ve vinotéce v Poysdorfu, o níž jsem ostatně psal v předchozím příspěvku. Víno je v klasické bordeaux lahvi, uzavřené opět šroubovým uzávěrem. Ve vzhledu bylo víno čisté, průzračné, světlé barvy odstínu lněného plátna a na stěnách sklenice tvořilo dobrou viskozitu. Ve vůni bylo čisté, bez zjevných vad, středně intenzivní a velmi svěží. Dominoval zde charakter rozkvetlé louky s lehkými tóny medu a „kameninovou“ minerálností.  Chuť byla čistá, středně plná a svěží. Na první „doušek“ byla patrná velmi řízná kyselinka, která ovšem nedělala víno kyselým, ale šťavnatým. Výrazná byla i jeho minerálnost ve spojení se svěžím zeleným jablkem. V dochuti bylo spíše kratší a v samotném závěru se objevily i tóny červeného grapefruitu. Víno je svým charakterem připraveno k pití již nyní, na delší potenciál zrání bych nevsázel. Toto víno bude nejlépe chutnat ze sklenice tulipánového tvaru. Teplota podávání by měla být kolem 8°C. Je nutno počítat s mírným oteplením při pobytu ve skleničce, čili teplota konzumace bude něco kolem 10°C. Pro některé konzervativnější by mohlo být toto víno až příliš „nekompromisní“ svojí suchostí. Je pravdou, že při delším pití může být jeho minerálnost a suchost již trochu na obtíž. Jest proto příjemné jej od začátku doprovodit vhodným doplňkem. Pro posezení bych volil spíše sladší sýry ementálového typu, v gastronomii pak např. k houbovému rizotu nebo k nějaké rychlé úpravě říční ryby.

    Když už jsem zmiňoval vyšší kyselinku (kterou jsou ostatně Ryzlinky vlašské charakteristické), vzpomněl jsem si na úryvek Trojanovy básně:

 

Bomstské však vrchol šťovíků všech jesti.
To "víno" králem octových je trestí,
i šalvostr je proti němu vodička.
Ukápne-li ho na stůl kapička,
propálí celým domem díru,
v platině řádí jak v ementálském sýru.
Dokážeš-li ho sklenku v hrdlo vlít,
strhá ti střeva hůř než ekrasit.


Takovým vínem ovšem Welschriesling 2015 od Waleka rozhodně není :)

MiK, 23.3.2016