Aktuální akce

DEGUTACE 17.1. V CAFÉ BONIFÁCO, BRNO

14.01.2020 15:43

Vážení přátelé,
    dovolte, abych Vás pozval na první letošní degustaci již tento pátek 17.1. v brněnské kavárně Café Bonifáco (Trávníky 29 - kousek od Mendelovy univerzity v Černých polích)

Téma:
SUCHÉ NEBO SLADŠÍ?

    Je-li Vám tento název povědomý, tak ano - podobná degustace proběhla v loňském listopadu v muzejní kavárně v Tišnově. A na stejné téma se uskuteční akce i v Café Bonifáco. Jen vína budou lehce pozměněna :)
    Jak s tišnovskými návštěvníky, tak i s brněnskými hosty se pokusíme rozlousknout to věčné dilema: suché nebo sladší? Dáme vedle sebe několik vín stejné odrůdy s rozdílným zbytkovým cukrem a....ochutnáme. Portfolio večera budou tvořit vína moravská a rakouská. Pár slov padne o zbytkovém cukru ve víně, jeho úloze a vlivu na chuť, vnímavost a komplexnost. Taktéž nebude chybět ani charakteristika a stručná historie odrůd těch vín, která budeme mít před sebou. 
    Na závěr se možná ukáže, že milovníkům sladších vín suchá zase tolik nevadí a naopak - milovníci suchých vín "vezmou na milost" vína s vyšším zbytkovým cukrem.
    Kouzlo je totiž v celkové harmonii!
    Facebooková událost zde, začátek v 17.30hod. a rezervace můžete hlásit  (a bližší informace doptávat) na tel: 515 544 304. Počet míst omezen!